00:59 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Kremlius, archyvinė nuotrauka

  Kremlius viliasi, kad laikas viską sudėlios į savas vietas santykiuose su Ukraina

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  7010

  Peskovas pabrėžė, kad Krymo gyventojai teigiamai vertina per penkerius metus pasikeitusį gyvenimą, o santykiai su Ukraina pablogėjo ne Maskvos iniciatyva

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Kremlius tikisi, kad Rusijos ir Ukrainos santykiuose laikui bėgant viskas atsidurs savo vietose, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  "Deja, jūs žinote, kad mūsų santykiai iš tikrųjų žlugo ne mūsų iniciatyva, o Kijevo sprendimu. Jūs žinote, kad įvyko pasitraukimas iš daugelio susitarimų, kitų dokumentų.

  Žinote, kad mūsų žiniasklaidos, kuri galėtų pasakyti apie tikrąją pusiasalio padėtį, darbas Kijeve draudžiamas", — atsakė Peskovas į klausimą apie ukrainiečių požiūrį į Krymo prijungimą prie Rusijos.

  "Tačiau, kita vertus, esame tikri, kad laikas viską sudėlios į savas vietas. Žmonės vis tiek keliauja ir į Krymą, ir į Ukrainą, ir iš Ukrainos į Krymą. Žmonės mato tikrąją padėtį, ir svarbiausia yra Krymo gyventojų nuotaikos, jų požiūris į tai, kaip teigiamai pasikeitė jų gyvenimas per šiuos penkerius metus, daug ką pasako", — pažymėjo Peskovas.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Ukraina įvertino karo su Rusija tikimybę
  Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
  Porošenko pažadėjo susigrąžinti Krymą "be derybų ir susitarimų"
  Tegai:
  Krymas, Ukraina, Rusija, Kremlius

  Svarbiausios temos