09:37 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  182

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo, įstojusios į NATO Baltijos šalys tapo Vakarų rusofobijos lyderėmis

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas abejoja, kad Baltijos šalyse vyraujanti "taika" yra naudinga Maskvai, ypač po to, kai šios valstybės prisijungė prie Šiaurės Atlanto aljanso, praneša RIA Novosti.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas pakomentavo JAV Valstybės departamento specialiojo įgaliotinio Ukrainoje Kurto Volkerio pasisakymą apie tai, kad Rusijos Federacija gavo "naudos" dėl Estijos, Latvijos ir Lietuvos narystės NATO. Pasak politiko, šios šalys yra "puikios kaimynės Rusijai: ten vyrauja taika, nėra smurto, vyksta prekyba, ekonominė plėtra".

  "NATO ir Europos Sąjunga šiuo metu daugeliu atžvilgių nustato savo antirusišką poziciją pagal tas pozicijas, kurias primeta trys Baltijos valstybės, todėl verčiau tegu ponas Volkeris nekalba apie Rusijos Federacijos patiriamą naudą, nes mums naudinga tokia padėtis, kuri suvienys visas mūsų bendro žemyno šalis", — sakė Rusijos ministras.

  Lavrovas pažymėjo, kad įstojusios į NATO Baltijos šalys tapo Vakaruose rusofobijos lyderėmis. Rusijos užsienio reikalų ministras pridūrė, kad Baltijos šalys — tai vieta, kur iš visų gyvenimo sričių išstumiama rusų kalba ir reguliariai rengiamos neonacistinės eisenos. Pasak Lavrovo, "tokia taika nėra naudinga jokiai valstybei, tame tarpe ir pačioms Baltijos šalims".

  Baltijos šalių politikai nuolat pasisako prieš Rusiją. Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius teigė, jog Baltijos šalys nebegali atlikti "tilto" tarp Rusijos ir Vakarų vaidmens, nes Maskva tariamai naudojasi Baltijos bankais, kad galėtų "plauti korumpuotus pinigus", ir rodo ryžtą "įsikišti į Vakarų demokratiją".

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo pradžioje atkreipė dėmesį į Maskvos "konfrontacinį elgesį".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Maskva smerkia didėjančią Lietuvoje "policijos savivalę" rusakalbių bendruomenės atžvilgiu, sukeltą šalies "vidaus politinės konjunktūros naudai".

  Lavrovas teigė, kad pasaulyje stiprėja rusofobinės nuotaikos, išpuoliai prieš rusų kalbą ir švietimą, tačiau ši politika nesėkminga, o bandymai sėti nesantaiką tarp tautiečių lemia jų vienijimąsi.

  Dar šia tema

  Analitikas: rusofobija neleis Kubiliui gauti vietos Europos Taryboje
  Lietuviai vis dėlto myli Rusiją — slapta, sielos gilumoje
  Ekspertas: Lietuvos ideologija paremta antirusišku PR
  Politologas: Baltijos šalys ir Ukraina varžosi, kas didžiausias rusofobas
  Juknevičienė pasidalino pokalbiu apie rusofobiją prekybos centre
  Tegai:
  Rusija, Baltijos šalys, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos