14:39 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Amžinoji ugnis Maskvoje, archyvinė nuotrauka

  Rusija sureagavo į Lenkijos sprendimą surengti II pasaulinio karo metines be jos

  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  12801

  Rusijos URM tvirtina, kad Lenkija sistemingai klastoja Antrojo pasaulinio karo kroniką

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lenkijos valdžia sistemingai falsifikuoja Antrojo pasaulinio karo kroniką, ignoruoja istorinę logiką, organizuoja renginius, skirtus karo pradžios metinėms paminėti be Rusijos dalyvavimo, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Ministerija pakomentavo Lenkijos vadovybės ketinimą 2019 metų rugsėjį surengti renginius, skirtus Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-mečiui paminėti, dabartinių Varšuvos "sąjungininkų ir partnerių" susitikimo su ES ir NATO valstybėmis formatu.

  "Lenkijos valdžia savo sumanymą grindžia tam tikromis "šiuolaikinėmis realijomis", ignoruodama istorinę logiką. Nepaisant neabejotinai lemiamo mūsų Tėvynės indėlio į Hitlerio Reicho sunaikinimą ir Lenkijos išvadavimą nuo nacių užpuolikų, Rusijai nėra vietos šioje schemoje", — teigiama pranešime.

  Kaip pažymi Rusijos užsienio reikalų ministerija, sprendimas surengti "privatų" renginį — tai dar vienas "Lenkijos administracijos, kuri, siekdama įtikti trumpalaikiams politiniams "prioritetams", sistemingai klastoja Antrojo pasaulinio karo ir pokario laikotarpio kroniką, iškrypusios pasaulėžiūros pavyzdys".

  "Tegul tai lieka ant dabartinės Lenkijos valdžios sąžinės", — pridūrė agentūra.

  Anksčiau Rusija kaltino Lietuvą tuo, kad valdžia vykdo didelio masto istorijos perrašymo kampaniją. Taip Marija Zacharova pakomentavo "Sputnik Lietuva" klausimą apie Vilniaus savivaldybės reikalavimus pašalinti paminklinius akmenis nuo Raudonosios armijos ir Rusijos imperijos kariuomenės karių kapų Antakalnio kapinėse.

  Be to, vėliau interviu "Sputnik Lietuva" Rusijos Valstybės Dūmos NVS, Eurazijos integracijos reikalų ir santykių su tautiečiais komiteto ekspertų tarybos narys Aleksejus Plotnikovas sakė, kad dabartinė Lietuvos vadovybė savo istorijos perrašymo politikoje pasiekė absurdo ribą.

  Dar šia tema

  Vilnius tvirtina, kad po karo Lietuva buvo TSRS finansų donorė
  Prancūzijos istorikas paragino padėkoti Rusijai už pergales pasauliniuose karuose
  Vokietija skirs 12 milijonų eurų Leningrado blokadininkams paremti
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos