23:07 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Amžinoji ugnis, archyvinė nuotrauka

  Kremlius smerkia Lenkijos poziciją dėl II pasaulinio karo pradžios metinių minėjimo

  © Sputnik / Алексей Куденко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  8101

  Kremlius teigia, kad bet kokie renginiai, skirti Antrojo pasaulinio karo metinėms, yra nepilnaverčiai, jei juose nedalyvauja Rusija

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Kremlius neigiamai sureagavo į tai, kad Lenkija nepateikė Rusijai kvietimo į Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių minėjimą. Tokie renginiai yra nepilnaverčiai be Rusijos, žurnalistams sakė Rusijos valstybės vadovo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  Anksčiau Varšuva paaiškino, kad ji nekviečia Maskvos į renginius, skirtus paminėti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ąsias metines, dėl tarptautinės teisės pažeidimo 1939 metais.

  "Neigiamai. Bet kokie memorialiniai renginiai bet kurioje pasaulio šalyje, skirti Didžiosios Tėvynės ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, negali būti laikomi visaverčiais be mūsų šalies dalyvavimo", — RIA Novosti cituoja Peskovo atsakymą į klausimą, kaip Maskva vertina Lenkijos sprendimą.

  Anksčiau Lenkijos prezidento kanceliarijos vadovas Kšištofas Ščerskis teigė, kad šie renginiai vyks "valstybių, su kuriomis Lenkija šiandien kartu dirba taikos labui ir remiasi tarptautine teise ir pagarba valstybių suverenitetui, apsuptyje".

  1939 metų rugsėjo 1 dieną prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, kai Vokietija užpuolė Lenkiją. Po to dalis jos teritorijos buvo perduota Trečiajam Reichui, o kita — Sovietų Sąjungai.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija sakė, kad Varšuva, nekviesdama Maskvos į renginius, skirtus Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms paminėti, klastoja karo kroniką ir ignoruoja istorinę logiką.

  Kaip pažymi Rusijos užsienio reikalų ministerija, sprendimas surengti "privatų" renginį — tai dar vienas "Lenkijos administracijos, kuri, siekdama įtikti trumpalaikiams politiniams "prioritetams", sistemingai klastoja Antrojo pasaulinio karo ir pokario laikotarpio kroniką, iškrypusios pasaulėžiūros pavyzdys".

  Dar šia tema

  Tėvynės gynėjo dienos proga Antakalnio kapinėse vyko renginys
  Latvijoje siūloma skirti baudą už Raudonosios armijos uniformos dėvėjimą
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos