20:03 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (83)
  132

  Senatorius Olegas Morozovas mano, kad Vilnius turėjo galimybę išsiaiškinti tiesą, bet niekas nesiruošė gilintis į detales ir iš tikrųjų svarstyti bylą

  VILNIUS, kovo 27 ― Sputnik. Lietuvoje politika yra aukščiau įstatymų, ką ir parodė "Sausio 13-osios bylos" teismas, interviu Sputnik Lietuva pareiškė Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto narys Olegas Morozovas.

  "Niekas nesiruošė gilintis į detales, iš tikrųjų svarstyti šiuos sudėtingus ir labai prieštaringus istorinius procesus taip, kaip reikia, kada yra objektyvi ir patikima informacija, yra galimybė apsaugoti konkrečią poziciją, konkuruoti ir taip sužinoti tiesą. Deja, tai, kaip vyko procesas, ir jo rezultatai rodo, kad čia dominuoja politinė konjunktūra, noras pristatyti įvykius taip, kad tai būtų naudinga šiandienos Lietuvos valdžios institucijoms, šiandieniniams politikams", ― pareiškė Morozovas.

  Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį "Sausio 13-osios byloje". Iš viso byloje kaltinimai pareikšti 67 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiams. Jiems buvo skirtos nuo ketverių iki 14 metų kalėjimo bausmės dėl "karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui".

  Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių, kaltinamųjų suole buvo tik Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Teismas jiems skyrė atitinkamai 7 ir 4 metus kalėjimo.

  Taip pat Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą. Buvusiam gynybos ministrui skyrė 10 metų kalėjimo, buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui ― 12 metų.

  Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė respublikos nepriklausomybę. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo protestai, į respubliką buvo išsiųstos specialiosios pajėgos. Sausio 13-osios naktį sovietų šarvuočių kolona pasiekė Vilniaus centrą. Susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti.

  Rusija ne kartą kritikavo šį teisminį procesą Lietuvoje, teigdama, kad jis vykdomas pažeidžiant tarptautinę ir Lietuvos baudžiamąją teisę, o į bylą įtraukti asmenys apkaltinti pagal tais laikais neegzistavusius straipsnius.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (83)

  Dar šia tema

  Golovatovas papasakojo, kodėl Lietuvai reikėjo teismo dėl "Sausio 13-osios bylos"
  Jazovo padėjėjas sureagavo į "Sausio 13-osios" bylą Lietuvoje
  "Sausio 13-osios byloje" paskelbtas nuosprendis buvusiam Rusijos kariui Ivanovui
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Rusijos Federacijos taryba, Rusija

  Svarbiausios temos