02:00 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  219

  Rusijos URM atstovė iškėlė klausimą, ar nereikėtų Vašingtonui susimąstyti apie tai, kad Lietuvoje bei Latvijoje reiktų keisti režimą, jei jau jis ragina pakeisti valdžią Venesueloje dėl didelio emigracijos srauto

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Vakarų pasiūlymai dėl humanitarinės pagalbos Venesuelai tuo metu, kai tarptautiniuose bankuose užblokuojamos jos sąskaitos, yra pasaulinio lygio veidmainystė, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Kalbėdama "Pervyj kanal" laidoje "Bolšaja igra", Zacharova pažymėjo, kad Vakarai grindžia savo raginimus pakeisti valdžią Venesueloje "sunkių ir siaubingų sąlygų" tezėmis.

  "Ir apie tai kalba Vakarų partneriai... Londonas, tarptautiniai bankai dėl Vašingtono priespaudos užšaldė, pavogė 30 mlrd. dolerių, o dabar siūlo savo humanitarinę pagalbą, medicinos priemones, maistą, kurie ir taip priklauso šiai valstybei. Tai yra globali veidmainystė — tiesiog fantastika", — sakė Zacharova.

  Ji pabrėžė, kad dabar dažnai pateikiamas dar vienas argumentas apie didelį migracijos srautą iš Venesuelos, apie vietos gyventojų darbo paieškas, kas, neva, taip pat įrodo, jog laikas keisti valdžią šalyje.

  Komentuodama šią tezę, Zacharova atkreipė dėmesį į gyventojų emigraciją iš Baltijos šalių.

  "Ar žinote, kiek žmonių paliko Lietuvą ir Latviją? Turiu klausimą: ar, Vašingtono požiūriu, reiktų keisti režimą ir čia, ar viskas normalu?" — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

  Vasario 23 dieną Venesuelos opozicija bandė suteikti šaliai humanitarinę pagalbą, tačiau valdžios institucijos, atstovaujamos teisėto valstybės vadovo Nikolo Maduro, kategoriškai atsisako ją priimti. Maduro vyriausybė teigia, kad šalyje nėra humanitarinės krizės, o bandymai teikti humanitarinę pagalbą yra provokacijos. Anot jo, humanitarinė pagalba yra agresijos prieš jo šalį priedanga.

  Dėl krizės Maduras nutraukė diplomatinius santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir Kolumbija. Tačiau opozicijos lyderis Chuanas Gvaidas ketvirtadienį paskelbė, kad jis ir toliau sieks teikti humanitarinę pagalbą.

  Venesueloje sausio 21 dieną, netrukus po to, kai prisiekė dabartinis šalies prezidentas, prasidėjo masiniai protestai prieš jo valdžią. Po riaušių pradžios opozicijos parlamento pirmininkas Chuanas Gvaidas neteisėtai pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu. Kelios Vakarų šalys, tarp jų JAV, pripažino Gvaidą. Savo ruožtu, Maduras pavadino parlamento vadovą JAV marionete. Rusija, Kinija ir keletas kitų šalių remia Madurą kaip teisėtą Venesuelos prezidentą. Maskva vertina Gvaido "prezidento statusą" kaip negaliojantį.

  Dar šia tema

  Pasikėsinimas nužudyti Venesuelos prezidentą pateko į vaizdo įrašą
  Paviešinti raketnešių Tu-160 grįžimo iš Venesuelos kadrai
  Konservatoriai reikalauja suteikti paramą Venesuelos opozicijai
  Tegai:
  Marija Zacharova, emigracija, Lietuva, Venesuela

  Svarbiausios temos