14:03 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)
  93

  Bendrovė praneša, kad dujotiekio "Nord Stream-2" tiesimo darbai vyksta pagal planą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. "Gazprom" nutiesė 915 kilometrų "Nord Stream-2" vamzdžių per Baltijos jūros dugną, tai yra apie 37% viso vamzdyno ilgio, praneša "RIA Novosti" su nuoroda į bendrovę.

  "Šiuo metu Baltijos jūros dugne yra 915 km "Nord Stream-2" dujotiekio — apie 37% nuo bendro dvigubų linijų konstrukcijos ilgio. Jūrinės dujotiekio "Nord Stream-2" dalies tiesimo darbai vyksta pagal planą", — rašoma pranešime.

  Praėjusį penktadienį "Naftogaz" valdybos pirmininkas Andrejus Kobolevas pareiškė, kad statomas dujotiekis nebus pradėtas eksploatuoti iki 2020 metų. Pasak jo, tokioje situacijoje "Gazprom" turės arba sumažinti dujų tiekimą į Europą, arba derėtis su Ukraina dėl tranzito sąlygų pagal Europos taisykles.

  Reaguodamas į tai, "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris patikino, kad dujotiekio "Nord Stream-2" statyba bus baigta iki 2019 metų pabaigos. Mileris paneigė įvairių šalių lyderių pareiškimus apie projekto likimą, pabrėžęs, kad jie neatitinka realybės.

  Daugelis Vakarų politikų teigia, kad "Nord Stream-2" padarys Europą "priklausomą" nuo Rusijos energijos išteklių. Dujotiekio statybai aktyviai prieštarauja JAV ir Ukraina, tačiau šios šalys siekia asmeninių interesų. Vašingtonas tikisi, kad įgyvendins savo planus tiekti SGD Europai, o Kijevas bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Tarp šalių, kurios nepritaria "Nord Stream-2" statybai, taip pat yra Lietuva, Latvija ir Lenkija, nes jos mano, kad projektas yra politizuotas.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Bendrovei operatorei "Nord Stream 2 AG" liko gauti atitinkamą leidimą statyboms tik iš Danijos.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas siekia tik ekonominių tikslų, ir paprašė jo nepolitizuoti.

  Anksčiau Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Michailas Beliajevas pažymėjo, kad "Nord Stream-2" yra gyvybiškai svarbus Europai, nes Europos šalims yra daug naudingiau gauti dujas per šį dujotiekį.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)

  Dar šia tema

  ES dujų direktyva beveik neturės įtakos "Nord Stream-2", tvirtina "Gazprom"
  Dauguma Vokietijos gyventojų palaiko "Nord Stream-2", rodo apklausa
  "Nord Stream-2" paneigė "Naftogaz" pareiškimą dėl Danijos pozicijos projekte
  Tegai:
  Gazprom, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos