07:09 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  160

  Norvegijoje, kurią Raudonoji armija išvadavo nuo Vokietijos įsibrovėlių, daug kas "degė iš gėdos", sakė Rusijos diplomatas

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija atsakė į NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pateiktą TSRS vadovo Josifo Stalino, nacistinės Vokietijos lyderio Adolfo Hitlerio ir islamo valstybės teroristų grupuotės* palyginimą.

  NATO pareigūnas sakė, kad "laisvė turi priešų ir juos reikia suvaržyti", o jei atgrasymas neveikia, reikia kovoti. Pasak jo, "Hitlerio buvo neįmanoma sustabdyti taikiais protestais, Stalino nebuvo galima sulaikyti žodžiais, o IG* neįmanoma buvo nugalėti dialogu".

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad Stoltenbergo žodžiai sukėlė gėdą Norvegijos žmonėms.

  "Norvegijoje, kurią Raudonoji armija išvadavo nuo nacių užpuolikų, vakar daug žmonių degė iš gėdos", — RIA Novosti cituoja diplomatą.

  Aljanso generalinio sekretoriaus pareiškimą komentavo ir Rusijos Federacijos komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas.

  "Taip gali kalbėti tik istoriją užmiršę provokatoriai. Ponas Stoltenbergas, matyt, pamiršo, kad jo šalis bendradarbiavo su Hitleriu ir padėjo smaugti tiek Europą, tiek Tarybų Sąjungą. Atėjo laikas jiems atgailauti", — sakė politikas.

  Ziuganovas pabrėžė, kad Stalinas per dešimt metų pastatė šalyje septynis tūkstančius geriausių gamyklų ir prisidėjo prie švietimo plėtros.

  Lietuvos narystės NATO metinės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Josifas Visarionovičius Stalinas (Džugašvilis) nuo 1920 metų pabaigos iki savo mirties 1953 metais vadovavo TSRS. Jo valdymo laikotarpiu šalis dalyvavo Antrajame pasauliniame kare ir labai prisidėjo prie pergalės prieš nacistinę Vokietiją. Daugelis ekspertų laiko Stalino nuopelnu tai, kad jis transformavo Sovietų Sąjungą į išsivysčiusią pramoninę valstybę ir išplėtė šalies įtaką tarptautinėje arenoje.

  1944 metais Sovietų kariai išlaisvino šiaurinius Norvegijos rajonus ir tokiu būdu pradėjo šalies išvadavimą nuo nacių okupacijos. Tuo metu žuvo beveik 3,5 tūkst. Raudonosios armijos karių.

  * Teroristinė organizacija, uždrausta Rusijoje.

  Dar šia tema

  "NI" sumodeliavo, kaip "Rusija užgrobs Baltijos šalis", kilus konfliktui su NATO
  Baltijos šalys reikalingos NATO, nes Aljansas nori priartėti prie Rusijos
  "Maitino TSRS, dabar maitina ES": Lietuvos valdžia sukūrė naują istoriją
  "Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija
  Tegai:
  Islamo valstybė, Adolfas Hitleris, Jensas Stoltenbergas, Josifas Stalinas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos