15:53 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Šiuo metu Juodojoje jūroje vyksta jungtinės NATO karinio jūrų laivyno pratybos "Sea Shield 2019"

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Rusijos Juodosios jūros laivynas organizavo budėjimą tose srityse, kur vyksta NATO pratybos, pranešė Rusijos nacionalinis gynybos valdymo centras.

  Pažymėtina, kad laivynas kontroliuoja Aljanso laivų veiksmus, kad būtų galima "greitai reaguoti į galimas avarines situacijas".

  "Juodosios jūros akvatorijoje budi žvalgybiniai laivai, taip pat dalyvauja karinių jūrų laivų streikų grupės, pakrančių raketų kompleksai "Bastion" ir "Bal", jūrų aviacijos orlaiviai", — pabrėžė centras.

  Pirmadienį Juodosios jūros pietvakarinėje dalyje prasidėjo jungtinės NATO karinio jūrų laivyno pratybos "Sea Shield 2019". Jose dalyvauja Jungtinių Valstijų, Bulgarijos, Graikijos, Kanados, Nyderlandų, Rumunijos ir Turkijos laivai ir orlaiviai, bendradarbiaudami su Gruzijos ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atstovais.

  Anksčiau Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad NATO šalys susitarė dėl paramos Ukrainai ir Gruzijai Juodojoje jūroje. Visų pirma numatomos pratybos, keitimasis informacija ir buvimas regiono uostuose. Pasak jo, priemonės, kurių imtasi, padės pagerinti NATO padėties Juodojoje jūroje įvertinimą.
  NATO nuolat didina savo buvimą Europoje ir dislokuoja naujus ginklus Europos šalyse, tai kelia susirūpinimą Rusijai. Įtampą skatina Baltijos šalys ir Lenkija, kurių politikai nuolat kalba apie tariamai didėjančią "Rusijos grėsmę".

  Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji neketina nieko pulti.

  Dar šia tema

  Kurstytojai iš Lietuvos: URM vadovas prašo NATO sustiprinti buvimą Juodojoje jūroje
  Mogherini pavadino Juodąją jūrą "europiečių"
  Krymas įspėjo NATO dėl provokacijų Juodojoje jūroje
  Saugumo taryba praneša: NATO kariai per Atlanto vandenyną perkeliami prie Rusijos sienų
  Tegai:
  Juodoji jūra, Juodosios jūros laivynas, NATO pratybos

  Svarbiausios temos