06:57 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  JAV laivas įplaukė į regiono vandens zoną balandžio 14 dieną. Kontrolę vykdo Rusijos patrulinis laivas "Vasilij Bykov" ir žvalgybinis laivas "Ivan Churs"

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivyno laivai nuolat stebi JAV karinių jūrų pajėgų eskadrinį minininką "Ross", praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministerijos Nacionalinį gynybos valdymo centrą.

  JAV laivas įplaukė į Juodosios jūros zoną balandžio 14 dieną.

  Rusijos ministerija pažymi, kad laivą nuolat stebi laivyno pakrantinė radiotechninė įranga. Kontrolę atlieka Juodosios jūros laivyno patrulinis laivas "Vasilij Bykov" ir žvalgybinis laivas "Ivan Churs".

  Pastaraisiais metais NATO padidino savo aktyvumą prie Rusijos sienų, o tai kelia susirūpinimą Maskvai. Aljansas teigia, jog tai būtina, kad "sulaikytų Rusijos agresiją", tačiau Kremlius pabrėžė, kad Rusija nekelia grėsmės kitoms šalims.

  Balandžio pradžioje NATO šalys ėmėsi priemonių remti Ukrainą ir Gruziją Juodojoje jūroje. Sutartas dokumentas numato pratybas, keitimąsi informacija ir atvykimus į jūros uostus.

  NATO pajėgų Europoje vadas paragino daugiau bendrauti su Rusija >>

  Rusijos kariuomenės atsargos generolas majoras Vladimiras Bogatyrevas pažymėjo, kad Juodoji jūra — tai taikus regionas, tačiau JAV laivynas sukelia papildomą konflikto atsiradimo grėsmę, o Aljansas toliau telkia savo kontingentus prie rytinio flango.

  Juodosios jūros laivynas
  © Sputnik /
  Juodosios jūros laivynas

   

  Dar šia tema

  NATO įvardijo buvimo Juodojoje jūroje tikslą
  Per daug pinigų: NATO "drambliai" nenori kovoti Rusijos fronte
  Juodojoje jūroje prasidėjo bendros Ukrainos ir NATO karinės pratybos
  Rusija parodė, kaip vyksta raketų "Moskit" šaudymai Juodojoje jūroje
  Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai budi NATO pratybų rajone
  Ekspertas: Lietuva ir Lenkija nori sukurti bendrą oro gynybos sistemą už NATO pinigus
  Tegai:
  Juodoji jūra, Rusija, JAV, kariniai laivai

  Svarbiausios temos