18:10 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  Ministerija pabrėžė, kad Aljansas per toli nuėjo, didindamas konfrontaciją su Maskva

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Rusija ir NATO visiškai nutraukė bendradarbiavimą civilinėje ir karinėje srityje. Apie tai interviu RIA Novosti papasakojo Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško.

  Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Diplomatas pabrėžė, kad Aljansas pats atsisakė teigiamų santykių su Maskva. Pasak jo, šiandien nėra jokių požymių, kad NATO žino, kaip išeiti iš šios aklavietės.

  Gruško mano, kad Šiaurės Atlanto aljanso sprendimas sustabdyti normalius darbo ryšius karinėje srityje yra absurdiškas, turint omenyje tai, kad nuo Rusijos Federacijos ir NATO santykių priklauso Europos saugumas.

  Užsienio reikalų ministro pavaduotojas taip pat pažymėjo, kad Aljansas per toli nuėjo, didindamas konfrontaciją su Maskva. Pasak jo, šiuolaikinė šalių sąveika yra panaši į jų santykius šaltojo karo metu.

  "Vėl nukratė dulkes iš Armelio doktrinos: dialogas ir sulaikymas. Tik šioje formulėje dabar yra daug sulaikymo ir mažai dialogo", — pasakė diplomatas.

  Gruško pabrėžė, kad bendros NATO karinės išlaidos per pastaruosius metus 22 kartus viršijo Rusijos išlaidas gynybai. Tuo tarpu Maskva neketina dalyvauti su NATO karinių biudžetų didinimo lenktynėse, pareiškė diplomatas.

  "Kalbant apie ginkluotą konfliktą su NATO, visi protingai galvojantys tikisi, kad tai neįvyks. Tai būtų visos žmonijos katastrofa. Esu įsitikinęs, kad tai supranta tiek Vašingtonas, tiek Briuselis", — pranešė užsienio reikalų ministro pavaduotojas.

  Rusijos ir NATO santykiai

  Pastaraisiais metais NATO didina aktyvumą netoli Rusijos sienų, o tai kelia susirūpinimą Maskvai. Be to, Aljansas pareiškė, kad tai yra būtina neva "Rusijos agresijai sulaikyti", tuo tarpu Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija nekelia grėsmės kitoms šalims.

  Anksčiau NATO jungtinių ginkluotųjų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Kertisas Skaparotis pareiškė, kad Rusija ir Vakarai turi užmegzti dialogą, antraip gali kilti ginkluota konfrontacija.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Sergejus Jermakovas pažymėjo, kad JAV ragino palaikyti dialogą su Rusija, tik remiantis jėga, ir diktuoja šiuos požiūrius visam NATO blokui. Jermakovo teigimu, tokiomis sąlygomis tikras bendradarbiavimas yra neįmanomas.

  Kremlius ne kartą pareiškė, kad Rusija neketina pulti nė vienos Aljanso šalies. Rusijos URM pabrėžė, kad NATO naudojasi kai kurių Europos šalių isterija, kad dislokuotų kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų šalia Rusijos sienų.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva ir Lenkija nori sukurti bendrą oro gynybos sistemą už NATO pinigus
  Ekspertas: Estijai atėjo laikas atsipalaiduoti dėl "Rusijos grėsmės"
  Kas namie šeimininkas? Amerikiečiai Estijoje gali nesidrovėti
  NATO ir Trampas — arba jūs darote, kaip aš sakau, arba...
  Tegai:
  Rusija, NATO, Rusijos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos