05:30 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Rusijos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Rusija ir Baltijos šalys turi gerą prekių apyvartą ir bendradarbiavimą verslo srityje, tačiau yra keletas klausimų, kuriuos reikia aptarti

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi dialogui su Baltijos šalimis ir Lenkija. Apie tai jis pasakė interviu televizijos kanalui "Zvezda".

  Kersti Kaljulaid susitiko su Vladimiru Putinu, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  "Ir su Europos Sąjunga, su kiekviena šalimi atskirai, mes palaikome dialogą. Taip, kartais lieka neišspręstų klausimų, žinoma, turime problemų su Baltijos šalimis, su Lenkija, bet ir su jomis mes esame pasirengę kalbėtis", — pasakė ministras.

  Rusijos URM vadovas pabrėžė, kad Rusija ir Baltijos šalys turi gerą prekių apyvartą ir investicinį bendradarbiavimą verslo srityje. Tuo tarpu, pasak jo, yra keletas klausimų, susijusių su saugumu, nes Šiaurės Atlanto aljansas dislokuoja savo pajėgas Baltijos šalių teritorijose.

  "Vienu metu NATO pasitraukia iš susitarimo, kurį pasiekėme, skatindami įgyvendinti Suomijos prezidento iniciatyvą užtikrinti skrydžių saugumą virš Baltijos jūros", — pažymėjo Lavrovas.

  2016 metais NATO aukščiausiojo lygio susitikime Varšuvoje buvo nuspręsta Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotacijos pagrindu dislokuoti tarptautinius Aljanso batalionus.

  Pastaraisiais metais Maskva vis atkreipia dėmesį į NATO aktyvumą prie Rusijos vakarinių sienų. Šalies vadovybė ne kartą pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Aljansas naudoja kai kurių Vakarų šalių isteriją dėl "Rusijos grėsmės", kad dislokuotų kuo daugiau karinės technikos ir kontingentų rytiniame flange.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Aleksandras Gruško pareiškė, kad pernai šalių – NATO narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei to paties pobūdžio Rusijos išlaidos.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, Rusija, Lenkija, Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos