04:52 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  55

  Patriarchas tiki, kad Zelenskiui suteikta istorinė galimybė suvienyti Ukrainos žmones

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas Patriarchas Kirilas išreiškė viltį, kad išrinkus Vladimirą Zelenskį Ukrainos prezidentu, pasibaigs Ukrainos stačiatikių bažnyčios tikinčiųjų persekiojimo laikotarpis, teigiama patriarcho sveikinimo rašte.

  "Priimkite sveikinimus išrinkimo į aukštą ir atsakingą Ukrainos prezidento postą proga. Nuoširdžiai tikiuosi, kad pasibaigs Ukrainos ortodoksų bažnyčiai priklausančių Ukrainos piliečių persekiojimo ir diskriminacijos laikotarpis", — cituoja RIA Novosti.

  Be to, patriarchas pažymėjo, kad "norint užtikrinti veiksmingą valstybės sistemos veikimą ir siekiant pagerinti žmonių gyvenimo lygį, reikia visų geranoriškų visuomenės jėgų, kurios visapusiškai dalyvauja nacionaliniame dialoge, pastangų".

  "Ukrainos žmonės, kurie palaikė jūsų kandidatūrą, sieja su jumis viltis į gyvenimo pokyčius. Jums suteikiama istorinė galimybė suvienyti tautą ir asmeniškai prisidėti prie ekonominių ir socialinių šalies problemas sprendimo, įveikti esamus konfliktus ir susiskaldymus", — rašoma pranešime.

  Jis palinkėjo Zelenskiui Dievo pagalbos, gerų darbų, išminties ir jėgų Ukrainos žmonių naudai.

  Prieš metus iki rinkimų dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paragino Konstantinopolį suteikti Ukrainai autokefaliją. Kijevo metropolija priklausė Maskvos patriarchato jurisdikcijai nuo 1686 metų.

  2018 metų gruodį Kijeve susirinko "vienijanti katedra", kuri sujungė anksčiau šalyje veikusias dvi nekanoninės bažnyčios struktūras. Tokiu būdu buvo įkurta suvienyta Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia. Jos naujuoju vadovu buvo išrinktas 39 metų metropolitas Epifanijus.

  Rusijos ortodoksų bažnyčia tomoso pasirašymo dieną pavadino tragiška Visuotinės Bažnyčios istorijoje.

  Ukrainos prezidento rinkimai

  Antrajame Ukrainos prezidento rinkimų ture lyderiauja Zelenskis. Pagal naujausius duomenis, apdorojus 99 proc. rinkimų protokolų, jis pelnė 73,21 proc. balsų, o jo oponentas, dabartinis šalies prezidentas Petro Porošenko gavo 24,46 proc. rinkėjų paramą.

  Vyriausioji rinkimų komisija galutinius rezultatus skelbs ne vėliau kaip gegužės 1 dieną. Naujojo prezidento inauguracijos ceremonija turėtų vykti ne vėliau kaip gegužės 31 dieną.

  Zelenskis oficialiai pradės eiti pareigas, kai iškilmingame Aukščiausiosios Rados posėdyje duos priesaiką Ukrainos žmonėms.

  Anksčiau buvo paskelbta, kad tokios paramos, kurios sulaukė Zelenskis rinkimuose, dar nebuvo gavęs nė vienas Ukrainos prezidentas.

  Vidaus reikalų ministerija ir Ukrainos VRK pranešė, kad nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų, galėjusių paveikti rinkimų procesą.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Pirmieji Vladimiro Zelenskio pareiškimai po pergalės rinkimuose
  Zelenskis savo būstinėje netyčia buvo pavadintas Vladimiru Vladimirovičiumi
  Trampas pasveikino Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose
  Tegai:
  stačiatikiai, prezidento rinkimai, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos