10:55 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Putinas patvirtino, jog Rusija planuoja plėsti Leningrado srityje veikiančios SGD gamyklos pajėgumus

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Antroji gamyklos "Kriogaz-Vysock" suskystintųjų gamtinių dujų linija, kurios pajėgumai sieks 1,1 mln. tonų, bus paleista 2020 metais, paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Trečiadienį Rusijos valstybės vadovas dalyvavo Leningrado srityje pastatytos SGD gamyklos pirmojo krovinio išsiuntimo ceremonijoje.

  "Planuojama, kiek aš žinau, antroji linija, kurios pajėgumas sieks daugiau nei 1 mln. 100 tūkst. tonų SGD per metus. Tikimasi, kad ji bus pradėta eksploatuoti 2020 metų pabaigoje", — cituoja Putiną RIA Novosti.

  Be to, Putinas pabrėžė, kad Rusija nuolat didins SGD gamybos pajėgumus, kad galėtų užimti vertingą nišą pasaulio rinkoje.

  Bendrovė "Kriogaz-Vysock" (51 proc. priklauso "Novatek", 48,9 proc. — "Gazprombank") Vysockio mieste įgyvendina projektą, skirtą 600 tūkst. tonų per metus SGD gamybai ir tvarkymui uosto teritorijoje. Planuojama, kad SGD iš šio projekto bus tiekiama į saugyklas, taip pat smulkiems vartotojams Europos rinkoje.

  Anksčiau paaiškėjo, kad "Novatek" pardavė savo pirmąjį tiekimą iš naujos SGD gamyklos "Kriogaz-Vysock". Krovinys buvo pristatytas į Lietuvą, Švediją ir Suomiją. SGD terminalas "Independence" Klaipėdoje gavo tris tanklaivius, du gavo Suomijos uostai "Tornio" ir "Tahkoluoto", dar du — uostai "Visby" ir "Nynashamn" Švedijoje. Pasak TS-LKD frakcijos narių, būtina kuo greičiau teisiškai apriboti tokių Rusijos įmonių ekonominio veikimo galimybes Lietuvoje.

  Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Kas bendro tarp Estijos prezidentės vizito į Rusiją ir "Baltijos SGD" >>

  Pagal Tarptautinės SGD importuotojų grupės (GIIGNL) ataskaitą, Rusija praėjusiais metais aplenkė JAV pagal suskystintų gamtinių dujų į Europos ir Azijos rinkas tiekimo apimtis.

  2018 metais Rusijos SGD eksportas į Europą sudarė 4,43 mln. tonų, o JAV eksportas — iki 2,7 mln. Didžiausią viso importo dalį padidino Belgija, Nyderlandai, Lenkija, Suomija, Malta ir Turkija. Tuo tarpu Lietuva, Graikija, Švedija, Ispanija, priešingai, sumažino pirkimus.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  Rusija ketina gaminti iki 140 milijonų tonų SGD per metus
  Putinas: Rusija didins krovinių gabenimo Šiaurės jūrų keliu apimtis
  Alyva į ugnį: kodėl Baltijos šalys vis susipyksta dėl ekonomikos
  Šiaurės kryptimi. Kaip "Rusijos Arktis" keičia Europos žemėlapius
  Tegai:
  Rusija, SGD

  Svarbiausios temos