18:27 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Putinas ir Kim Čen Unas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Putinas papasakojo apie asmeninį pokalbį su Kim Čen Unu

  © Sputnik / Алексей Никольский
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  97 0 0

  Rusijos ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimas vyksta pirmą kartą

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atskleidė asmeninio pokalbio su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Čen Unu detales, praneša RIA Novosti.

  "Žinoma, kalbėjome apie padėtį Korėjos pusiasalyje ir pasidalinome įžvalgomis apie tai, kaip ir ką reikia padaryti, kad padėtis įgautų gerų perspektyvų", — teigė Rusijos prezidentas.

  Be to, Putinas pažymėjo, kad lyderiai sugebėjo pasikalbėti ir apie tarpvalstybinių santykių istoriją, ir apie dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

  Susitikimas buvo surengtas Rusų saloje, Tolimųjų Rytų federalinio universiteto miestelyje. Lyderiai kalbėjosi dvi valandas, nors buvo numatyta, kad derybos "akis į akį" truks tik 50 minučių.

  "Mes labai informatyviai pasikalbėjome akis į akį, aptarėme abiem pusėms svarbius klausimus, ir tikiuosi, kad mūsų derybos tęsis tokiu pačiu naudingu ir konstruktyviu būdu", — sakė Kim Čen Unas.

  Po asmeninio pokalbio tarp Putino ir Kim Čen Uno derybos tęsėsi išplėstu formatu.

  Iš Rusijos derybose dalyvauja Rusijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas, spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, vicepremjeras Jurijus Trutnevas, URM vadovas Sergejus Lavrovas, transporto ministras Jevgenijus Ditrichas, Vystymosi ir plėtros ministerijos vadovas Aleksandras Kozlovas, RŽD vadovas Olegas Beloziorovas, energetikos ministro pavaduotojas Anatolijus Janovskis, Rusijos ambasadorius KLDR Aleksandras Macegora.

  Šiaurės Korėjos delegacijai atstovauja KLDR užsienio reikalų ministras Lee Young Ho ir KLDR pirmasis užsienio reikalų ministro pavaduotojas Choi Son Hee.

  Putinas ir Kim Čen Unas susitinka pirmą kartą. Derybos vyksta Tolimųjų Rytų federalinio universiteto, esančio Vladivostoke, miestelyje. Tai pirmasis KLDR valstybės tarybos pirmininko vizitas po jo perrinkimo į šias pareigas šių metų balandžio mėnesį.

  Президент РФ В. Путин встретился с лидером КНДР Ким Чен Ыном
  © Sputnik / Валерий Мельников
  Derybos vyksta Tolimųjų Rytų federalinio universiteto, esančio Russkij saloje Vladivostoke, miestelyje

  Dar šia tema

  Ekspertas: Kim Čen Uno vizitas į Rusiją — istorinis įvykis
  Kim Čen Uno sargybiniai bėgte sekė valdovo limuziną
  Kim Čen Unas atvyko į Rusiją
  Tegai:
  Vladivostokas, Kim Čen Unas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos