03:54 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Gydytojai operacinėje, archyvinė nuotrauka

  Apklausa parodė, kokių gydytojų trūksta labiausiai

  © Photo: Kauno klinikos
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (297)
  9 0 0

  53 procentai respondentų teigė, kad pakartotinai susidūrė su situacija, kai reikiamo gydytojo nebuvo poliklinikoje, prie kurios jie yra priskirti

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Apie 86% rusų pranešė apie medicinos darbuotojų trūkumą. Apie tai rašo RT.

  Rusijos gyventojų apklausų metu 53 procentai respondentų teigė, kad pakartotinai susidūrė su situacija, kai reikiamo gydytojo nebuvo poliklinikoje, prie kurios jie yra priskirti.

  Taip pat apklausos metu buvo minėta, kad 33% respondentų teigė, kad medicinos įstaigoje nėra neurologo. Dar 23% skundėsi dėl oftalmologo nebuvimo. 21% respondentų negali patekti į otolaringologą, 20% — pas urologą.

  Vaikų chirurgas Leonidas Rošalis pabrėžė, kad darbuotojų trūkumas ir įrangos problemos medicinos įstaigose trukdo aptikti tokias ligas kaip vėžį, širdies ir kraujagyslių ligas ankstyvoje stadijoje, kurios yra pagrindinės mirties priežastys šalyje.

  Lietuvoje daugiau nei pusė (54 proc.) apklaustųjų patenkinamai arba blogai vertina galimybę norimu laiku patekti pas šeimos gydytoją, o blogiausiai (66 proc.) vertina patekimą pas gydytojus specialistus. Tik 15 proc. minėtų paslaugų rūšių galima gauti greičiau nei per 31 dieną. 

  Valstybės kontrolės atlikto audito  duomenimis Lietuvoje svarbiausia sveikatos priežiūros problema išlieka didelės eilės, o viena to priežasčių – neoptimali specialistų struktūra, slaugytojų ir gydytojų specialistų trūkumas.

   

  Temos:
  Medicina ir sveikata (297)

  Dar šia tema

  Storosios žarnos vėžiu sergantiems pacientams — kokybiškesnis gydymas
  Gydytojai atskleidė, kaip atsikratyti celiulito
  Tegai:
  kraujotakos sistemos ligos, onkologinės ligos, gydytojai, apklausa

  Svarbiausios temos