09:11 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  177

  Pasak Putino, Ukraina turėtų grąžinti Ukrainos pasą buvusiam Gruzijos prezidentui ir buvusiam Odesos regiono gubernatoriui Michailui Saakašviliui, nes "iš jo buvo neteisėtai atimta pilietybė"

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakomentavo antrojo Ukrainos prezidento rinkimų turo lyderio Vladimiro Zelensko žodžius apie Ukrainos pasų išdavimą rusams, praneša RIA Novosti.

  "Tikrai taip pasakė? Labai gerai. <...> Jei jie suteiks pilietybę rusams, o mes Rusijoje suteiksime pilietybę ukrainiečiams, tada palaipsniui mes pasieksime bendrą norimą rezultatą, apie ką aš ir kalbėjau", — sakė Rusijos vadovas žurnalistams.

  Be to, kalbėdamas apie pažeistas teises, Rusijos valstybės vadovas patarė Kijevui "pradėti nuo gruzinų": pasak Putino, Ukraina turėtų grąžinti Ukrainos pasą buvusiam Gruzijos prezidentui ir buvusiam Odesos regiono gubernatoriui Michailui Saakašviliui, nes "iš jo buvo neteisėtai atimta pilietybė".

  Trečiadienį Putinas pasirašė dekretą dėl supaprastintos Rusijos pasų išdavimo tvarkos tam tikriems Ukrainos Luhansko ir Donecko regionų gyventojams. Rusijos prezidentas pareiškė, kad šalis nenori sukelti problemų Kijeve, tačiau situacija, susijusi su žmonių teisėmis Donbase, peržengia visas ribas. Jis taip pat laiko galimu, kad visi Ukrainos gyventojai netrukus galės supaprastintai gauti Rusijos pasus.

  Vladimiras Zelenskis savo ruožtu pavadino Maskvos sprendimą bandymu "suvilioti Ukrainos piliečius" ir pabrėžė, kad Kijevas ketina "apsaugoti, suteikti prieglobstį ir Ukrainos pilietybę visiems, kurie yra pasirengę kovoti už laisvę".

  Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko balandžio 21 dieną. Zelenskis surinko rekordinius 73,22 proc. balsų, jo varžovas — dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko — 24,46 proc. Oficialūs balsavimo rezultatai bus paskelbti balandžio 30 dieną.

  Dar šia tema

  Rada kritiškai įvertino Zelenskio kelionę į Turkiją
  Putinas nori aptarti su Zelenskiu Minsko susitarimus ir dujas
  Tegai:
  Michailas Saakašvilis, Gruzija, Ukraina, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos