08:23 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (69)
  201

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė Rusijos ambasadoriui protestą dėl kritikos, susijusios su paminklo Ramanauskui-Vanagui įrengimu Čikagoje

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Lietuvos elgesį dėl paminklo Čikagoje "miško brolių" vadui atidarymo nepriimtinu.

  Apie tai ji papasakojo savo savaitinėje spaudos konferencijoje.

  "Nejaugi jie nesupranta, kaip keistai tai atrodo? Manau, galbūt ir supranta, tačiau nurodymai duoti, mechanizmas paleistas, atitinkamai, šio lokomotyvo jau negalima sustabdyti. Žinoma, mes raginame oficialų Vašingtoną paprotinti Baltijos šalių valdžios atstovus, kurie bando įpiršti JAV visuomenei vertybes tų, kurie yra tiesiogiai atsakingi už tautos naikinimą... Jei dar nėra per vėlu", — pareiškė Zacharova.

  Oficiali URM atstovė taip pat pabrėžė, kad Antrojo pasaulinio karo istorijos falsifikavimas turi praktinį tikslą — išteisinti profašistinį Lietuvos aktyvistų frontą.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija antradienį išreiškė protestą Rusijos ambasados ​​atstovui dėl kritikos, susijusios su paminklo "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įrengimu Čikagoje.

  Ambasadoriui buvo "rekomenduojama" kruopščiau ištirti Ramanausko-Vanago asmenybę ir veiklą ir buvo pažymėta, kad Rusijos pareiškimai apie "miško brolių" vadą yra suvokiami kaip Lietuvos pasipriešinimo judėjimo diskreditacija ir "sovietinės okupacijos" neigimas.

  Anksčiau Rusijos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose pareiškė, kad paminklo įrengimas, kuris beveik sutapo su Holokausto aukų diena ir sąjungininkų pajėgų Europoje Pergalės diena, yra "ypač ciniškas".

  Ambasada taip pat priminė, kad karo metais "miško broliai" buvo baudžiamųjų ir apsauginių batalionų pagrindas, ir jų "sąžinėje yra visų okupuotos Sovietų Lietuvos žydų gyventojų sunaikinimas".

  Kas yra Ramanauskas-Vanagas

  Lietuvoje Ramanauskas-Vanagas laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas aštuonių tūkstančių civilių nužudymu.

   Aušvico koncentracijos stovyklos vartai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Pernai, spalio mėnesį, Lietuvos vadovybės iniciatyva vyko Ramanausko-Vanago palaikų perlaidojimas Antakalnio kapinėse, Vilniuje.

  Lietuviai "partizanai" dažnai prisijungdavo prie "miško brolių" — ginkluotų nacionalistų grupuočių, veikusių šalies teritorijoje 1940-1950 metais. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  "Miško brolių" vadovaujama LLKS egzistavo iki 1956 metų, kol buvo sunaikinta TSRS reguliariosios kariuomenės bei saugumo dalinių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (69)

  Dar šia tema

  Kaip veikia Lietuvos nepakantumo atmosfera kitaip mąstančiam
  Ekspertas: Lietuva pasinaudojo tuo, kad JAV mažai žino apie "miško brolius"
  Kodėl Vanagas, o ne Vytautas?
  Rusijos ambasada JAV pakomentavo Ramanausko-Vanago paminklo atidarymą Čikagoje
  Tegai:
  Marija Zacharova, Lietuva, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, miško broliai

  Svarbiausios temos