15:57 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Sergejus Dorenko, archyvinė nuotrauka

  Tragiškai žuvo garsus Rusijos žurnalistas Sergejus Dorenko

  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  16010

  Ketvirtadienį vakare žurnalistas važiavo savo motociklu ir staiga parvirto

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Sergejus Dorenko, žurnalistas ir "Govorit Moskva" radijo stoties vyriausiasis redaktorius, mirė ketvirtadienį, eidamas 60-uosius gyvenimo metus.

  Kaip pranešė RIA Novosti šaltinis, Dorenko važiavo motociklu, staiga pasijuto blogai, po to nuvirto. Pasak agentūros pašnekovo, mirtis buvo natūrali ir kilo ne dėl eismo įvykio.

  Vėliau informaciją apie žurnalisto mirtį patvirtino radijo stotis "Govorit Moskva".

  Главный редактор радиостанции Говорит Москва Сергей Доренко на Московском мотофестивале-2018, архивное фото
  © Sputnik / Илья Питалев
  Politikai, draugai ir kolegos jį vadina ryškia asmenybe ir Rusijos žurnalistikos žvaigžde

  Politikai, draugai ir kolegos jį vadina ryškia asmenybe ir Rusijos žurnalistikos žvaigžde.

  Sergejus Dorenko bus prisimenamas kaip ryškiausias rusų žurnalistikos atstovas, pasakė "RIA Novosti" televizijos žurnalistas Dmitrijus Kiseliovas, kuris dirbo su Dorenko 1980-ųjų pabaigoje ir dešimtojo dešimtmečio pradžioje TSRS centrinėje televizijoje.

  "Sergejus — ryškiausia asmenybė žurnalistikos istorijoje. Jis nukeliavo sunkų kelią, palūžo 1990-aisiais. Jis, kaip drugelis ant ugnies, skrido link televizijos populiarumo pagundų. Jis išskleidė sparnus, kai mūsų televizijos informacinė žurnalistika pajuto savo galią", — sakė Kiseliovas.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Dorenko mirtį, sakė, kad jis buvo "pašėliškai narsus žmogus".

  "Dorenko. Fenomenas, žinoma. Nei balta, nei juoda. Pašėliškai narsus. Neužbaigėme pokalbio", — parašė ji Facebook.

  Maskvos meras Sergejus Sobianinas pavadino Sergejų Dorenko talentingu žurnalistu ir rūpestingu asmeniu, kuris mylėjo Maskvą.

  "Jis žuvo, kai gyveno — ant staigaus posūkio. Iš tiesų labai gaila. Tarsi kažkas yra prarasta. Negrįžtamai", — parašė Twitter Sobianinas.

  Sergejus Dorenko gimė 1959 metų spalio 18 dieną Kerčėje, karinio piloto šeimoje, baigė Patriso Lumumbos Tautų draugystės universiteto Istorijos ir filologijos fakultetą. Jis turėjo tris kvalifikacijas: rusų kaip užsienio kalbos mokytojo, vertėjo iš ispanų kalbos, vertėjo iš portugalų kalbos.

  Главный редактор радиостанции Говорит Москва Сергей Доренко выступает на Московском мотофестивале-2018, архивное фото
  © Sputnik / Илья Питалев
  Sergejus Dorenko, žurnalistas ir "Govorit Moskva" radijo stoties vyriausiasis redaktorius

  Grįžęs iš kariuomenės, Dorenko tapo TSRS valstybinės televizijos ir radijo darbuotoju, buvo Centrinės televizijos užsienio santykių tarnybos redaktorius, laidos "120 minučių" komentatorius ir TV naujienų programos korespondentas.

  Vėliau Dorenko buvo VGTRK politikos apžvalgininkas, "Vesti" vedėjas, "CNN" Ispanijos naujienų tarnybos korespondentas ir Maskvos nepriklausomos transliavimo korporacijos informacijos tarnybos direktorius.

  Per daugelį metų žurnalistas vadovavo "RTR" kanalo laidai "Podrobnosti", buvo "Ren-TV" kanalo pokalbių laidos "Charaktery", informacinės analitinės laidos "Vremia" ir Sergejaus Dorenko autorinės laidos vedėjas.

  Tegai:
  mirtis, Rusija

  Svarbiausios temos