22:54 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

  Putinas patvirtino naują energetinio saugumo doktriną

  © Sputnik / Алексей Дружинин
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Dokumentu sprendžiama Rusijos Federacijos pozicija pasaulio energijos rinkoje ir suskystintų gamtinių dujų tiekimo atokiems Rusijos regionams apsaugos klausimai

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patvirtino naują energijos saugumo doktriną. Dekretas antradienį buvo paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.

  Ankstesnė dokumento versija, kuri galiojo nuo 2012 metų lapkričio mėnesio, nebegalioja.

  Visų pirma, prezidentas įpareigojo užtikrinti, kad Rusijos energetikos bendrovės ir energetikos įmonės nebūtų diskriminuojamos pasaulio energijos rinkose, įskaitant dalyvavimą tarptautiniuose projektuose.

  Pavyzdžiui, viena iš grėsmių laikoma "Rusijos eksportuojamų energijos išteklių neteisėtas atėmimas, kai transportavimas vyksta per kitų valstybių teritoriją".

  Tuo pačiu metu Putinas paragino išvengti Rusijos energijos išteklių konkurencijos pasaulio rinkose, bet plėtoti ją šalies vidaus kuro ir energetikos komplekso sektoriuose. Kaip nurodyta dokumente, konkurencija tarptautinėje rinkoje neatitinka Rusijos ekonominių interesų.

  Be to, doktrina numato suskystintų gamtinių dujų vidaus rinkos plėtojimą. Šis žingsnis skirtas užtikrinti Rusijos regionų, esančių toli nuo Vieningos dujų tiekimo sistemos, energetinį saugumą.

  Dokumente buvo aptariami ne tik energetinio saugumo klausimai, bet ir Rusijos nacionalinio saugumo strategija, šalies ekonominis saugumas iki 2030 metų, taip pat mokslo ir technologijų plėtros bei pramonės saugos strategija.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada Švedijos teismas priims sprendimą dėl Lietuvos ir "Gazprom" bylos
  Analitikas: Lietuvai nereikia gerų SGD kainų, svarbiausia, kad būtų "ne iš Rusijos"
  Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD
  Tegai:
  energetinis saugumas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos