07:47 2019 Rugpjūčio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Lėktuvo avarijos Šeremetjevo oro uoste tyrimas, archyvinė nuotrauka

  Atskleistos lėktuvo SSJ-100 katastrofos Šeremetjevo oro uoste aplinkybės

  © Sputnik / Следственный комитет РФ
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  81 0 0

  Pagal parametrinio įrašymo įrenginio duomenis, pilotai sugebėjo nusileisti tik po antrojo bandymo, tačiau jie praskrido pro apskaičiuotą nusileidimo tašką kilimo ir tūpimo tako pradžioje

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Atskleistos visos "Aeroflot" oro linijų lėktuvo "Sukhoi Superjet 100" avarijos Šeremetjevo oro uoste aplinkybės, praneša leidinys Kommersant.

  Pasak avarijos priežastis tiriančių ekspertų, žaibas trenkė į priekinę lėktuvo dalį, praėjus 15 minučių nuo pakilimo, dėl ko elektros tiekimas buvo perkeltas į įkraunamas baterijas ("Emergency Electrical Configuration", EEC), o lėktuvo valdymas — į tiesioginio valdymo režimą.

  Tokiu būdu "Superjet" orlaivyje susidarė neįprasta padėtis, nors orlaivio naudojimo instrukcijoje buvo smulkiai aprašyti pilotų veiksmai šiuose režimuose. Be to, EEC nenumato avarinio signalo siuntimo.

  Todėl nutūpusio SSJ-100 nepasitiko ugniagesiai ir kitos gelbėjimo tarnybos, nes gelbėtojai reaguoja tik į skelbiamą pavojaus signalą.

  Režimas "Direct mode", kaip pažymėjo "Kommersant", laikomas beveik įprastu. Esant tokiai situacijai, pilotai galėjo nusileisti, net jei būtų viršytos lėktuvo svorio normos.

  Pagal parametrinio įrašymo įrenginio duomenis, pilotai sugebėjo nusileisti tik po antrojo bandymo, tačiau jie praskrido pro apskaičiuotą nusileidimo tašką kilimo ir tūpimo tako pradžioje, rašo laikraštis.

  Dėl to įgula pradėjo "spausti" lėktuvą prie kilimo ir tūpimo tako, o lėktuvas dar nebuvo ratais susilietęs su tako paviršiumi. Prieš pat nusileidimą pilotai, kaip parodė įrašymo įrenginys, smarkiai padidino trauką ir tuo pačiu metu nukreipė žemyn priekinę orlaivio dalį.

  Būtent toks pavojingas ir nepagrįstas manevras, pasak "Kommersant" apklaustų ekspertų, sukėlė katastrofą — SSJ-100 nusileido dideliu greičiu.

  Priekinė važiuoklės atrama po smūgio išmetė lėktuvą į viršų, sukeldama dar stipresnius smūgius. Po antrojo smūgio, kuris, anot ekspertų, sukėlė apie 5 G perkrovą (šių orlaivių riba ― 3,75 G), užpakalinės važiuoklės atramos pramušė kuro bakus, išsiliejo žibalas, ir kilo gaisras.

  Ekspertų teigimu, dar viena mirtina pilotų klaida buvo jų nesėkmingi bandymai nusileisti po pakartotinų smūgių, rašo laikraštis. Pagal SSJ reglamentus, pilotai privalo nutraukti nusileidimą ir pradėti avarinį kilimą jau po pirmojo smūgio.

  Pilotą, atlikusį pavojingus veiksmus prieš nusileidimą, nustato tyrimą atliekantys ekspertai, pažymi "Kommersant".

  Atsižvelgiant į tai, kad lėktuvas yra valdomas naudojant vairasvirtes, nustatyti atlikusį pražūtingą veiksmą pilotą nebus sudėtinga.

  Tragedija Šeremetjevo oro uoste

  Nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu įvyko gegužės 5-osios vakarą. "Aeroflot" oro linijų orlaivis skrido iš Maskvos į Murmanską. Po 28 minučių skrydžio įgula nusprendė skubiai grįžti į sostinės oro uostą. Lėktuvas sugebėjo nusileisti tik iš antro karto. Dėl sunkaus nusileidimo užsidegė varikliai.

  Vėliau ugnis apėmė visą galinę dalį. Žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti.

  Iškelta baudžiamoji byla, Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas įsakė sudaryti valstybinę komisiją, kuri ištirtų šią situaciją.

  Savo ruožtu "Rostransnadzor" neplanuotai patikrins "Aeroflot", Šeremetjevą ir Valstybinę oro eismo organizavimo korporaciją.

  Tyrėjai laikosi kelių nelaimės priežasčių variantų: nepakankama pilotų, dispečerių ir asmenų, atlikusių orlaivio techninę apžiūrą, kvalifikacija, lėktuvo gedimas, nepalankios oro sąlygos.

  Dar šia tema

  Keleiviai nufilmavo gaisro lėktuve "Sukhoi Superjet 100" pradžią
  Premjeras reiškia užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Rusijoje

  Svarbiausios temos