00:17 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Be to, Ukrainos vyriausybė nusprendė taikyti specialų muitą visoms prekėms iš Rusijos Federacijos

  VILNIUS, gegužės 15 ― Sputnik. Ukraina išplėtė prekybos sankcijas prieš Rusiją. Draudžiamų prekių sąrašą papildė cementas, fanera ir panašios medžiagos iš laminuotos medienos, praneša Ukrainos ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasak ministerijos, praėjusiais metais cemento produktų importas iš Rusijos sudarė beveik 14 mln. JAV dolerių, o fanera ― apie 19,7 mln. JAV dolerių.

  Be to, Ukrainos vyriausybė nusprendė taikyti specialų muitą visoms prekėms iš Rusijos Federacijos. Išimtys yra koksas, anglis, benzinas, suskystintos dujos ir farmacijos produktai.

  Nauji muitai įsigalios rugpjūčio 1 dieną.

  Balandžio pradžioje Ukrainos ministrų kabinetas uždraudė importuoti formaliną, spyruokles krovininių vagonų vežimėliams, konservų dėžutes, stiklinius butelius maistui ir gėrimams bei kitas prekes iš Rusijos.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir Kryme fone. Ukraina 2015 metais įvedė ribojamąsias priemones prieš Rusiją, o po to keletą kartų jas pratęsė ir išplėtė. Maskva buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių.

  Maskva ne kartą buvo nepagrįstai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus. Tuo pačiu metu Rusijos vadovybė pabrėžė, jog šalis suinteresuota tuo, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukraina sustiprino kontrolę pasienyje su Krymu
  Draugiškas dempingas: Ukraina ruošiasi "pavergti" Lietuvą
  Ukraina uždraudė visus tiesioginius skrydžius į Rusiją
  Ukraina uždraudė įvežti stiklainius iš Rusijos
  Tegai:
  muitai, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos