01:13 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  170

  Sūris buvo gabenamas, pažeidžiant tranzito sąlygas

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Smolensko regione muitinės pareigūnai sulaikė automobilį, kuriuo gabenta Lietuvos kilmės sankcionuoto sūrio partija, pranešė Briansko ir Smolensko regionų "Rosselkhoznadzor" spaudos tarnyba.

  Automobilis buvo sulaikytas viename iš regioninių kelių tuo metu, kai važiavo aplenkdamas oficialų kontrolės punktą. Siunta buvo konfiskuota ir perduota veterinarijos inspektoriams.

  Iš viso buvo rasta 19,6 tonų Lietuvos įmonės gamybos kietojo sūrio. Produkcija buvo gabenama į Kirgiziją.

  Pažymima, kad vežėjas pažeidė tranzito sąlygas — toks tiekimas turėtų būti atliekamas per kontrolinius punktus, esančius prie Eurazijos ekonominės sąjungos (EAS) išorės sienų. Todėl buvo nuspręsta grąžinti sūrį siuntėjui.

  Šią savaitę Krasnodaro krašte buvo aptikti šeši kilogramai lietuviško sūrio, kurį draudžiama importuoti į Rusiją. "Rosselkhoznadzor" duomenimis, produkcija buvo rasta pas privatų verslininką.

  Iš viso buvo rasti šeši kilogramai kieto sūrio "Jubiliejinis 1934". Nebuvo jokių galiojančių dokumentų. Dėl to sūris buvo išimtas iš prekybos ir sunaikintas Labinsko miesto sąvartyne.

  2014 metais Maskva įteisino maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalba eina apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas apima Ukrainą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Maskva yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai imsis tokių pačių veiksmų. Rusijos Federacija ne kartą pabrėždavo, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Rusijoje sunaikinta apie 200 kilogramų nektarinų iš Lietuvos
  Rusijoje sunaikinti 72 kg lietuviškų obuolių
  Rusijos įmonė gavo baudą už rąstus, skirtus eksportuoti į Lietuvą
  Tegai:
  sūris, embargo, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos