18:55 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)
  76

  "Aeroflot" oro linijų lėktuvo katastrofa įvyko gegužės 5 dieną, jos metu žuvo 41 žmogus

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Rusijos federalinė aviacijos agentūra "Rosaviacija" pateikė dokumentą apie lėktuvo "Sukhoi Superjet 100", kuris patyrė avariją Šeremetjevo oro uoste, vado ir įgulos veiksmus, praneša RIA Novosti.

  Lėktuvo avarijos Šeremetjevo oro uoste tyrimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Следственный комитет РФ

  Lainerio pilotas, kaip pažymi "Rosaviacija", kelis kartus bandė nukreipti orlaivį tai aukštyn, tai žemyn, stengdamasis kaip įmanoma geriau panaudoti valdymo rankeną. Daroma prielaida, kad dėl to pasikeitė tangažas (nuo +6 iki -2 laipsnių).

  Be to, dokumente nurodyta, kad SSJ-100 bandė nusileisti, viršydamas leistiną 1,6 tonų svorį, bet ne greitį. Orlaivio masė tuo metu buvo apie 42,6 tūkstančio kilogramų.

  Tuo pat metu įgula neatleido sklendžių, nors instrukcijoje yra tokia nuostata, nes skrendant "Direct mode" režimu (minimalus valdymo režimas — Sputnik) automatinis stabdžių skydelių paleidimas nenumatytas.

  Tragedija Šeremetjevo oro uoste

  Nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu įvyko gegužės 5-osios vakarą. "Aeroflot" oro linijų orlaivis skrido iš Maskvos į Murmanską. Po 28 minučių skrydžio įgula nusprendė skubiai grįžti į sostinės oro uostą. Lėktuvas sugebėjo nusileisti tik iš antro karto. Dėl sunkaus nusileidimo užsidegė varikliai.

  Vėliau ugnis apėmė visą galinę dalį. Žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti.

  Iškelta baudžiamoji byla. Tyrėjai laikosi kelių nelaimės priežasčių variantų: nepakankama pilotų, dispečerių ir asmenų, atlikusių orlaivio techninę apžiūrą, kvalifikacija, lėktuvo gedimas, nepalankios oro sąlygos.

  Temos:
  Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)

  Dar šia tema

  Premjeras reiškia užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Rusijoje
  Keleiviai nufilmavo gaisro lėktuve "Sukhoi Superjet 100" pradžią
  Įvardytos pagrindinės lėktuvo katastrofos Šeremetjevo oro uoste priežastys
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Šeremetjevo, Rusija

  Svarbiausios temos