11:55 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)
  100

  Bandymai buvo atlikti gegužės 22-25 dienomis ir įvyko sklandžiai

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Kaliningrado srities energetikos sistemos darbo izoliuotu režimu bandymai įvyko sėkmingai, sakė Estijos elektros tinklų operatoriaus "Elering" vadovas Taavi Veskimagi, praneša portalas "ERR".

  Bandymai buvo atlikti gegužės 22–25 dienomis. Kaip pažymi portalas, energetikos sistema veikė be sutrikimų, jokių problemų nebuvo.

  "Taigi, jie, panaudoję savo naujas dujų elektrines, sugebėjo reguliuoti dažnumą. Baltijos šalių pasitraukimo iš BRELL sąlyga — tai Kaliningrado srities energetikos sistemos sugebėjimas dirbti izoliuotai, ir štai dabar Rusijos Federacija tai ir išbandė. Galima pasakyti, kad tai yra Baltijos šalių energetikos sistemos atjungimo nuo bendros Rusijos energetikos sistemos dalis", — pasakė Veskimagi.

  Estija stebėjo bandymų Kaliningrado srityje procesą. Anksčiau Lietuva pranešė tą patį.

  Be to, šią savaitę "Elering" pasirašė sutartį, pagal kurią buvo susitarta dėl Estijos prisijungimo prie naujos sistemos iki 2025 metų pabaigos.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

  Rusija ruošiasi užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

  Kaliningrado srities energetikos sistemos bandymas izoliuotu režimu taip pat buvo vykdomas dėl Baltijos šalių pasitraukimo iš BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) sistemos. Baltijos šalys planavo atlikti panašius bandymus izoliuotu režimu šių metų vasarą, tačiau Latvija ir Estija atsisakė juos atlikti, remdamosi tuo, kad tokie bandymai Rusijoje vyks anksčiau. Jie buvo atidėti neribotam laikui.

  Rusija padarė prielaidą, kad Baltijos šalys nori sulaukti bandymų Klainingrado srityje rezultatų.

  Praeitą savaitgalį "Litgrid" atliko dalies Lietuvos elektros sistemos ir generatorių bandymą. Buvo pažymėta, kad bandymas įvyko sklandžiai.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kuri nuolat sutrinka.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)

  Dar šia tema

  Rusija pakomentavo Lietuvos pasitraukimą iš BRELL
  Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"
  Maskva pranešė apie Rusijos sėkmę Baltijos šalių elektros energijos rinkoje
  Tegai:
  Rusija, Kaliningrado sritis, BRELL, energetika, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos