05:29 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
  89

  Anksčiau Kasemas pranešė, kad Lietuvos valdžios institucijų atstovai labai domėjosi redakcijos veikla ir bandė išsiaiškinti informacijos šaltinius

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus Marato Kasemo sulaikymas Vilniaus oro uoste yra dar vienas rimtas žiniasklaidos teisių pažeidimo pavyzdys, sakė Rusijos nuolatinis atstovas ESBO.

  "Tai dar vienas rimtas žiniasklaidos teisių pažeidimo pavyzdys ir alternatyvių nuomonių slopinimas šalyje", — teigiama nuolatinės misijos Twitter pranešime.

  Anksčiau paaiškėjo, kad antradienį Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, teisėsaugos pareigūnai pavadino visa tai "aplinkybių paaiškinimu".

  Po to žurnalistas buvo apieškotas ir surengta apklausa, kurios metu pareigūnai ypač domėjosi redakcijos darbais, naujienų šaltiniais ir kontaktais.

  Žurnalistui uždrausta atvykti į Lietuvą penkeriems metams. Pareigūnai taip pat paskelbė, kad Kasemas tariamai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
  Kasemas sulaikytas praėjus dviem dienoms nuo Lietuvos prezidento rinkimų turo, kurį laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

  Sputnik Lietuva aktyviai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, referendumus ir rinkimus į Europos Parlamentą.

  Agentūros korespondentas pasikalbėjo su buvusiu Lietuvos prezidentu Rolandu Paksu, su "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataru Zigmu Vaišvila, Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu, su Seimo nariais Jaroslavu Narkevičiumi ir Petru Gražuliu, su buvusiu Kauno meru Vytautu Šustausku, visuomeniniu veikėju Žilvinu Razminu, Rusijos istoriku Valerijumi Ivanovu, su "Laisvo laikraščio" vadovu Aurimu Drižiumi, su buvusiu Vilniaus Tarybos nariu Rafaeliu Muksinovu, kandidate į Europos Parlamentą Larisa Dmitrijeva, politologu Michailu Bugakovu.

  Temos:
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)

  Dar šia tema

  Vilniaus oro uoste sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius
  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"
  Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
  Tegai:
  Rusija, Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva

  Svarbiausios temos