11:23 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  "Kommersant" teigimu, iki šių metų liepos mėnesio regioninėms valdžios institucijoms buvo pavesta parengti verslo planą. Vietinė valdžia šią informaciją patvirtino leidiniui

  VILNIUS gegužės 29 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pritarė Kaliningrado srities giliavandenio uosto statybos projektui, paskelbė "Kommersant" su nuoroda į prezidento padėjėją Andrejų Belousovą.

  Uosto statybos klausimas buvo svarstomas beveik 20 metų. Leidinyje teigiama, kad iki šių metų liepos mėnesio siūloma pavesti regioninėms valdžios institucijoms parengti verslo planą, kuris iki rugsėjo turėtų būti apsvarstytas vyriausybėje, atsižvelgiant į galimą valstybės dalyvavimą ir užsienio investicijas.

  Manoma, kad uostas gali būti pastatytas Kaliningrado srities Jantarnyj gyvenvietėje. Jo pajėgumas gali siekti 48 mln. tonų. Apskaičiuota, kad projektas kainuos 200 mlrd. rublių (apie 2,8 mlrd eurų), 50 mlrd. rublių (apie 700 mln. eurų) skirs valstybė.

  Be to, Belousovo laiške teigiama, kad prieš įgyvendinant uosto statybą turi būti įrodytas krovinių gabenimo efektyvumas, palyginti su kitais Rusijos uostais. Taip pat prieš statybas reikia įvertinti visas rizikas, susijusias su su prekių gabenimu per Baltarusiją ir Lietuvą.

  Pirmą kartą kalbos apie uosto statymą Kaliningrado srityje prasidėjo 2000-aisiais. Buvo planuojama statyti Baltijske. 2014 metais buvo nuspręsta plėtoti uosto infrastruktūrą dviem etapais, tačiau praėjus ketveriems metams prasidėjo krovinių ir keleivių terminalo statyba Pionerskij gyvenvietėje, o giliavandenio uosto projektas buvo atidėtas.

  Šiemet Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas sakė, kad regionas kreipėsi į šalies valdžią su prašymu įgyvendinti projektą. Pasak jo, uoste bus 35 mln. tonų pajėgumo konteinerių terminalas, 4,9 mln. tonų pajėgumo skystų krovinių terminalas bei "kiti terminalai".

  Šiaurės jūrų kelias, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Kommersant" Kaliningrado srities vyriausybėje gavo patvirtinimą apie verslo plano kūrimą, tačiau be papildomų detalių.

  Anksčiau Rusijos finansų universiteto dėstytojas Igoris Juškovas pareiškė, kad Baltarusijos naftos produktų tranzitą galima perorientuoti iš Baltijos uostų į Rusijos.

  Panašias mintis išreiškė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Pasak jo, Baltarusijos tranzito perorientavimas yra logiškas sprendimas, nes abiejų šalių ekonomika yra glaudžiai susijusi ir turi įtakos viena kitai.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uoste didėja konteinerių krova
  Leningrado apskrities uosto kompleksas atims iš Baltijos šalių tranzitą
  Padidėjo Baltijos šalių uostų krovinių apyvarta
  Tegai:
  uostas, Kaliningrado sritis, Rusija

  Svarbiausios temos