13:57 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Viena iš strateginių Rusijos kompanijos krypčių yra gamtinių dujų, kaip variklių kuro, gamyba ir pardavimas

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. "Gazprom" ketina Baltarusijoje statyti suskystintų gamtinių dujų (SGD) degalines Kaliningrado verslo tikslais, trečiadienį pranešė Rusijos bendrovės valdybos pirmininkas Viktoras Zubkovas.

  Pasak jo, komunalinę ir kelių priežiūros techniką, autobusus ir smulkų verslą reikia pritaikyti SGD. Tą patį Zubkovas pasiūlė ir sunkiasvoriams sunkvežimiams, kurie tiekia prekes iš Kaliningrado srities į kitus Rusijos regionus.

  "Čia statysime degalines, statysime Baltarusijoje, kelyje, nes "Beltransgaz" — "Gazprom" kompanija, mums lengviau ten statyti, ir vėliau — Rusijoje", — teigia RIA Novosti.

  Norint gabenti prekes iš Kaliningrado į kitus Rusijos regionus, būtina kirsti Lietuvos ir Baltarusijos teritoriją.

  Gamtinių dujų, kaip variklių kuro, gamyba ir pardavimas yra strateginė "Gazprom" veiklos kryptis. Šios srities plėtrai buvo sukurta speciali bendrovė "Gazprom Gas Engine Fuel".

  Rusijos teritorijoje jau yra 387 degalinės, iš kurių 304 priklauso bendrovei. Tinklo pajėgumas yra 2,2 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus.

  Be to, Zubkovas sakė, kad Kaliningrado sritis 2019 metais papildomai gaus daugiau nei šimtą milijonų kubinių metrų gamtinių dujų. Jis pažymėjo, kad tai susiję su nepertraukiamu kuro tiekimu regionui.

  "Dabar yra tokia galimybė, susijusi su požeminių dujų saugyklų paleidimu, atsižvelgiant į tai, kad jie dirba beveik pilnu pajėgumu, šis klausimas sprendžiamas", — sakė jis.

  Pažymima, kad pernai regionui buvo tiekiama 2,6 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų.

  Dujų tiekimas į Kaliningrado sritį vykdomas per vamzdyną Minskas—Vilnius—Kaunas—Kaliningradas, kuris jau seniai yra vienintelis tiekimo maršrutas. Šiemet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė suskystintų gamtinių dujų priėmimo terminalo iš plūduriuojančios regazifikacijos platformos "Maršalas Vasilevskis" eksploatacijos pradžią Kaliningrade. Ši platforma pradėjo veikti metų pradžioje. Ji suteikia galimybę išgauti iki 3,7 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus.

  Dar šia tema

  Lietuva nebeilgai džiaugsis Rusijos SGD už priimtiną kainą
  Neregėti nuostoliai: JAV technologijos uždraustos Rusijos SGD rinkoje
  Tegai:
  Baltarusija, SGD, Gazprom

  Svarbiausios temos