14:50 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Lavrovas pabrėžia, kad JAV oficialiuose pareiškimuose nuolat skelbiama, kad "Rusiją reikia atvesti į protą"

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Rusija neignoruos agresyvios Jungtinių Valstijų retorikos, kuri daro poveikį santykiams su Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalimis, penktadienį sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Žinoma, Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono saugumo situacija tiesiogiai atspindi mūsų santykius ne tik su Japonija, bet ir su visomis šio regiono šalimis. Ir tai, kad Jungtinės Amerikos Valstijos savo doktrinose paskelbė Rusiją prieše ir nuolat oficialiai pareiškia, kad mus reikia atvesti į protą, be kita ko, priimant kai kurias prevencines karines priemones — žinoma, mes negalime to ignoruoti. Ir, žinoma, atkreipiame mūsų Japonijos partnerių dėmesį į tai", — RIA Novosti žurnalistams sakė Lavrovas.

  Praeitą savaitę NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Aljanso karo ekspertai nusprendė priimti naują karinę strategiją dėl "branduolinės grėsmės" iš Rusijos.

  NATO pareigūnai nuolat kaltina Maskvą branduolinių ginklų naudojimo planų rengimu. Šių metų kovo mėnesį Pentagonas kartu su Kinija, KLDR ir Iranu naujojoje JAV nacionalinėje strategijoje grėsme pavadino ir Rusiją. Šiuo atveju didžiausia grėsme laikomas Rusijos branduolinis ginklas.

  Maskva nuolat pareiškia, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

  Dar šia tema

  Amerikos laivas įplaukė į Baltijos jūrą
  Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija neįvertino NATO vienybės
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos