06:19 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)
  45

  Komitetas priminė, kad patikima informacija skelbiama svetainėje, o atskirų darbuotojų pareiškimai negali būti prilyginti oficialiems duomenims

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Tarpvalstybinis aviacijos komitetas, taip pat kitos organizacijos ir asmenys dabar neturi patikimos informacijos apie "Sukhoi Superjet 100" lėktuvo avarijos priežastis Šeremetjevo oro uoste, teigiama komiteto pranešime žiniasklaidai.

  Lėktuvo Sukhoi Superjet-100 katastrofos vietoje Šeremetjevo oro uoste
  © Sputnik / Следственный комитет РФ

  Anksčiau kai kuriose žiniasklaidos priemonėse buvo paviešinta informacija, kad IAC jau žino avarijos priežastis.

  Kaip penktadienį priminė komitetas, oficiali informacija visada skelbiama tinklalapyje, o atskirų darbuotojų pareiškimai negali būti prilyginti oficialiems duomenims ar IAC pozicijai. Be to, komitetas ketina atlikti vidinį tyrimą dėl informacijos nutekėjimo, nes patekusi į žiniasklaidą ji sukėlė "aštrią reakciją" "Aeroflot" kompanijoje.

  IAC taip pat pabrėžė, kad tyrimą atliko nepriklausoma techninė komisija, į kurią įėjo "Aeroflot", "Sukhoi Civil Aircraft JSC" ir "Rosaviacija" atstovai.

  Šiuo metu ekspertai analizuoja iššifravimus ir kitą informaciją, taip pat rengia preliminarią ataskaitą apie SSJ-100 avariją. Toks darbas turėtų būti atliekamas iki taisyklėse nustatyto 30 dienų termino.

  "Sukhoi Superjet 100" katastrofa

  Nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu įvyko gegužės 5 dieną. "Aeroflot" oro linijų orlaivis skrido iš Maskvos į Murmanską.

  Lėktuvo avarijos Šeremetjevo oro uoste tyrimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Следственный комитет РФ

  Po 28 minučių skrydžio įgula nusprendė skubiai grįžti į sostinės oro uostą. Lėktuvas sugebėjo nusileisti tik iš antro karto. Dėl sunkaus nusileidimo užsidegė varikliai.
  Vėliau ugnis apėmė visą galinę dalį. Žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti.

  Iškelta baudžiamoji byla. Tyrėjai laikosi kelių nelaimės priežasčių variantų: nepakankama pilotų, dispečerių ir asmenų, atlikusių orlaivio techninę apžiūrą, kvalifikacija, lėktuvo gedimas, nepalankios oro sąlygos.

  Temos:
  Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)

  Dar šia tema

  Paskelbti iššifruoti "SSJ-100" įgulos ir dispečerių pokalbiai
  "Aeroflot" vėl atšaukė "SSJ-100" skrydį į Vilnių
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Šeremetjevo

  Svarbiausios temos