02:15 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Pasak Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto nario, didžiausios Baltijos šalių socialinės ir ekonominės plėtros perspektyvos yra susijusios su Rusijos Federacija

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Antonas Morozovas pritarė Latvijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Edgaro Rinkevičiaus pareiškimui apie pasirengimą plėtoti ekonominius santykius su Rusija, praneša RIA Novosti.

  Morozovas pažymėjo, kad Rusija visada pasisakė už gerus kaimyninius santykius su Baltijos šalimis, tarp jų ir su Latvija.

  "Visų Baltijos šalių gerovė vienaip ar kitaip priklauso nuo sąveikos su Rusija, tai susiję su energetikos sektoriumi, rinka jų produkcijai realizuoti. Jie pasisuko į Vakarus, tačiau didžiausios socialinės ir ekonominės plėtros perspektyvos yra susijusios su Rusija", — pareiškė deputatas.

  Anksčiau Latvijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad respublika nori palaikyti pozityvius santykius su Rusija, nes ji yra labai svarbi prekybos partnerė. Jis taip pat pažymėjo, kad Latvijos ekonomikos ministerija ruošiasi pasirašyti regioninio bendradarbiavimo sutartį su Kalugos sritimi ir tokie susitarimai jau įsigaliojo.

  Anksčiau išrinktas Latvijos prezidentas Egilas Levitas taip pat pareiškė, kad reikia stengtis užmegzti gerus santykius su Rusija. Tačiau, pasak jo, bendra santykių dinamika turėtų būti išlaikyta Europos Sąjungos politikos kontekste.

  Jis taip pat pažymėjo, kad iš Latvijos pusės "visada buvo" ir bus "teigiamas nusiteikimas", tačiau daugeliu atvejų santykiai priklauso nuo Rusijos.

  Prieš rinkimus Levitas neatmetė Latvijos ir Rusijos derybų aukščiausiu lygiu galimybės. Tuo pačiu metu jis teigė, kad sankcijos prieš Maskvą yra pateisinamos, ir pritarė Rusijos mokyklų uždarymui respublikoje.

  Dar šia tema

  Politologas: visame Baltijos šalių regione tik Grybauskaitė buvo žinoma politikė
  Rinkimai baigėsi — ar Nausėda pasiruošęs ištrūkti iš senosios paradigmos spąstų?
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Tegai:
  Latvija, Baltijos šalys, Rusija, Rusijos Valstybės Dūma

  Svarbiausios temos