07:46 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Noras perrašyti istoriją galimai kyla dėl to, kad tuo metu daugelio žemyninės Europos šalių ekonomikos dirbo trečiajam Reichui, o jų valstybinis aparatas dalyvavo nacių pradėtame rusų, žydų ir kitų tautų genocide, mano Rusijos URM vadovas

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Vakarų šalys bando suklastoti Antrojo pasaulinio karo rezultatus, tuo metu Europa iki šiol atsisako paremti Rusijos inicijuojamą JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją dėl nacizmo šlovinimo nepriimtinumo, pareiškė  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Lavrovas savo straipsnyje "Apie Pergalės dieną" žurnale "Meždunarodnaja žizn" pažymėjo, kad "mūsų nedraugai siekia sumažinti Tarybų Sąjungos vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu — jie pateikia TSRS jei ne kaip pagrindinę karo kaltininkę, tai kaip agresorę — kartu su fašistine Vokietija, vartoja tezes apie "vienodą atsakomybę".

  "Vienodai ciniškai vertinama nacių okupacija, kuri pareikalavo dešimčių milijonų gyvybių, kolaborantų nusikaltimai ir Raudonosios armijos išlaisvinimo misija... Norėčiau priminti: Niurnbergo tribunolas — o jo sprendimai tapo neatskiriama tarptautinės teisės dalimi — aiškiai apibrėžė, kas stovėjo gėrio pusėje, o kas blogio pusėje", — sakoma Lavrovo straipsnyje.

  Nepaisant nedviprasmiškų Niurnbergo tribunolo išvadų, šiandien Vakarų švietimo sistemoje įvedami klaidingi istorijos aiškinimai, naudojama mistifikacija ir pseudoistorinės teorijos, skirtos sumažinti protėvių žygdarbį, pabrėžė Lavrovas.

  "Jaunimą bando įtikinti, kad pagrindinis nuopelnas pergalėje prieš fašizmą ir Europos išlaisvinime priklauso ne sovietų kariuomenei, bet Vakarams dėl išlaipinimo Normandijoje — mažiau nei prieš metus iki fašizmo sutriuškinimo. Mes gerbiame visų sąjungininkų indėlį į bendrą Pergalę tame kare, laikome gėdingais bandymus įmušti pleištą tarp mūsų. Bet, kiek nesistengtų istorijos falsifikuotojai, tiesos ugnies negalima užgesinti. Būtent Tarybų Sąjungos tautos sudaužė  Trečiojo Reicho pagrindą. Tai yra faktas", — pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministras.

  Pasak jo, "kartais susidaro įspūdis, kad tokio nuolaidžiavimo iš Vakarų pusės tikslas yra atleisti nuo atsakomybės tuos, kurie, 1938 metais Miunchene susitarę su Hitleriu, bandė nukreipti fašistinę agresiją į Rytus".

  "Daugelio Europoje norą perrašyti tą gėdingą istorijos puslapį galima, galbūt, suprasti. Nes daugelio žemyninės Europos šalių ekonomikos dirbo trečiajam Reichui, o daugelio jų valstybinis aparatas dalyvavo nacių pradėtame rusų, žydų ir kitų tautų genocide. Matyt, ne atsitiktinai ES ir NATO nariai reguliariai atsisako paremti Rusijos inicijuotą JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją dėl nacizmo šlovinimo nepriimtinumo. Ir Antrojo pasaulinio karo "alternatyvi vizija" tarp Vakarų diplomatų akivaizdžiai nėra istorijos nežinojimas (nors čia irgi yra problemų)", — pareiškė Lavrovas.

  Anksčiau JAV istorikas Karlas Kuolsas savo Twiter paskyroje pareiškė, kad jį nustebino sujudimas aplink 1944 metais Normandijoje sąjungininkų pajėgų išlaipinimo metinių Jungtinėse Valstijose minėjimą, kadangi Raudonoji armija pergalėje prieš Vokietiją padarė daugiau, nei kas nors kitas.

  Rusiją tiriantis istorikas pažymėjo, kad didžiausius nuostolius karo metu Vokietijos pajėgos patyrė Rytų fronte. Tarybinė kariuomenė paėmė į nelaisvę ir sutriuškino 607 priešo divizijas. Vokietijos ir jos sąjungininkų negrįžtami nuostoliai Sovietų-Vokietijos fronte sudarė daugiau nei 8,5 milijonų žmonių. Buvo užgrobta ir sunaikinta daugiau kaip 75 procentai visų priešo ginklų ir karinės technikos. Bendras sovietų žmonių aukų skaičius (viso karo metu) sudarė apie 27 milijonus žmonių.

  Dar šia tema

  JAV išleido monetą apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare be TSRS
  Zacharova išjuokė Ukrainos URM klaidą, rašant Antrojo pasaulinio karo pabaigos datą
  Kaip buvo pasirašytas Vokietijos karinės kapituliacijos aktas — video
  Atskleista, kaip buvo padaryta Pergalės Vėliavos virš Reichstago nuotrauka
  Ekspertas: JAV moneta apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare — piktas kėslas
  Tegai:
  Europa, Sergejus Lavrovas, TSRS, Antrasis pasaulinis karas

  Svarbiausios temos