12:22 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Floridos teismas įpareigojo užsiregistruoti kaip užsienio agentą kompaniją — MIA "Rossija segodnia" ir "Radio Sputnik USA" partnerę

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Maskva pastebi, kad JAV stiprinama informacijos iškraipymo kampanija, Vašingtonas blokuoja Rusijos žiniasklaidos darbą Amerikoje, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Floridos pietų rajono teismas įpareigojo užsiregistruoti kaip užsienio agentą kompaniją "RM Broadcasting", kuri yra MIA "Rossija segodnia" ir "Radio Sputnik USA" partnerė, bendrovės savininkas Arnoldas Fedotovas interviu  RIA Novosti neatmetė galimybės pateikti apeliaciją dėl šio sprendimo.

  Pasak Zacharovos, "RM Broadcasting"  šiuo metu yra priversta arba nutraukti bendradarbiavimą su Rusijos žiniasklaida, "arba užsiregistruoti kaip Rusijos agentas, paskui "Rossija segodnia" ir daugelį kitų žiniasklaidos bendrovių.

   "Amerikos piliečių teisių apsaugos nuo tariamo Rusijos įsikišimo į vidaus politinius procesus pretekstu, Vašingtonas iš tikrųjų blokuoja Rusijos žiniasklaidos darbą Jungtinėse Valstijose", — sakė Zacharova.

  Pasak jos, tai palaikoma sugriežtinta cenzūra internete, kai "Rusijos žiniasklaidos paskyros buvo užblokuotos socialiniame tinkle "Facebook".

  "Tiesą sakant, mes stebime JAV inforacinės erdvės išvalymo kampanijos sustiprinimą ir teisėkūros svertų panaudojimą šiam tikslui. Tai galime pavadinti informacijos šaltinių, nesutinkančių su oficialiu Vašingtonu, tiesioginiu spaudimu ir raginame tarptautines organizacijas bei profesinę bendruomenę atkreipti dėmesį į šią situaciją", — sakė Zacharova.

  Pastaraisiais metais Rusijos žiniasklaidos padėtis Vakaruose tampa vis sunkesnė. 2016 metų lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje nurodoma, kad reikia kovoti su Rusijos žiniasklaida, o pagrindinės grėsmės — "Sputnik" ir "RT".

  Keli Vakarų politikai, tame tarpe ir JAV senatoriai, Kongreso nariai bei Prancūzijos prezidentas, apkaltino "Sputnik" ir "RT" dėl kišimosi į rinkimus Jungtinėse Valstijose ir Prancūzijoje, tačiau nepateikė jokių įrodymų. Oficialūs Rusijos atstovai tokius pareiškimus pavadino nepagrįstais

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Lietuvoje siūloma apriboti "Rossija 24" transliacijas dėl Žirinovskio pasisakymų
  Tegai:
  MIA "Rossija segodnia", Sputnik, teismas, Florida

  Svarbiausios temos