07:51 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  113

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu balsavo už prisijungimą prie Rusijos

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. 2014 metų balandžio mėnesį JAV valstybės sekretorius Džonas Keris pasiūlė surengti antrą referendumą dėl Krymo likimo, papasakojo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu RBK.

  "Viskas aišku. Viskas įvyko taip, kaip norėjo Krymo žmonės. Bet tam, kad viskas būtų tikrai gerai, surenkite dar vieną referendumą", — perduoda Lavrovas JAV diplomato žodžius.

  Tačiau toks pasiūlymas Maskvoje palaikytas nepriimtinu: "Kodėl? Jei jums viskas aišku, kam dar kartą vaikyti žmones į kažkokį balsavimą?"

  "Tikiuosi, kad Džonas neįsižeis", — pridūrė užsienio reikalų ministras, primindamas, kad jo buvęs kolega savo memuaruose taip pat skelbė kai kurias paslaptis iš pokalbių su juo.

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77% Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra nebediskutuotinas.

  Dar šia tema

  Senatorė iš Krymo pavadino Mei atsistatydinimą įspėjimu rusofobams
  Ekspertas įvertino karinę grėsmę Krymo tiltui
  Ukrainos prezidento komanda ruošia Krymo "grąžinimo" strategiją
  Zacharova įvertino Zelenskio "Krymo grąžinimo" strategiją
  Tegai:
  Krymas, JAV, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos