00:09 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Kai kurios šalys suinteresuotos atlikti Antrojo pasaulinio karo rezultatų reviziją ir atsisako paremti nacizmo smerkimą, mano ekspertas Bogdanas Bezpalko

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres) pritarė Rusijos pasiūlymui pripažinti pergalę prieš nacizmą pasauliniu žmonijos paveldu, pranešė Rusijos Federacijos tarybos užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačevas. Anksčiau, Pergalės dieną, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad keliose valstybėse sąmoningai iškreipiami Didžiojo Tėvynės karo įvykiai, taip pat šlovinami tie, kurie, pamiršę apie orumą, tarnavo nacizmui.

  Kaip Sputnik radijui papasakojo Tarptautinių santykių tarybos prie Rusijos Federacijos prezidento narys Bogdanas Bezpalko, kai kuriose šalyse, nacių šlovinimo kontekste, tokia Rusijos iniciatyva yra ypač svarbi.

  "Gerai, kad Guteresas ją palaikė, nes dabar nacizmas ir, iš esmės, Antrasis pasaulinis karas — ir Didysis Tėvynės karas Rusijos atveju — patiria didžiulę reviziją. Iš Rusijos norima atimti nematerialią vertybę — pergalę Didžiajame Tėvynės kare, pergalę prieš nacizmą. Tai visiškai jos nuopelnas — žinoma, su sąjungininkų ir kitų šalių pagalba, tačiau būtent ji patyrė didžiausią dalį visų karo nuostolių ir sunkumo. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurios šalys netgi iš viso pasisako prieš nacizmo pasmerkimą, ši rezoliucija bus tuo labiau svarbi. Deja, tokios rezoliucijos negali pakeisti situacijos kai kuriose šalyse, kuriose yra tokios organizacijos kaip pulkas "Azovas", kurį sudaro neonaciai, ir kur jie randa valstybės paramą", — pažymėjo Bezpalko.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarų šalys bando suklastoti Antrojo pasaulinio karo rezultatus dėl to, kad tuo metu daugelio žemyninės Europos šalių ekonomikos dirbo trečiajam Reichui, o jų valstybinis aparatas dalyvavo nacių pradėtame rusų, žydų ir kitų tautų genocide.

  Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose >>

  Be to, Rusiją tiriantis JAV istorikas Karlas Kuolsas pabrėžė, kad didžiausius nuostolius karo metu Vokietijos pajėgos patyrė Rytų fronte. Tarybinė kariuomenė paėmė į nelaisvę ir sutriuškino 607 priešo divizijas. Vokietijos ir jos sąjungininkų negrįžtami nuostoliai Sovietų-Vokietijos fronte sudarė daugiau nei 8,5 milijonų žmonių. Buvo užgrobta ir sunaikinta daugiau kaip 75 procentai visų priešo ginklų ir karinės technikos. Bendras sovietų žmonių aukų skaičius (viso karo metu) sudarė apie 27 milijonus žmonių.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV moneta apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare — piktas kėslas
  Atskleista, kaip buvo padaryta Pergalės Vėliavos virš Reichstago nuotrauka
  Kaip buvo pasirašytas Vokietijos karinės kapituliacijos aktas — video
  Zacharova išjuokė Ukrainos URM klaidą, rašant Antrojo pasaulinio karo pabaigos datą
  JAV išleido monetą apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare be TSRS
  JAV profesorius priminė apie lemiamą TSRS indėlį sutriuškinant nacius
  Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose
  Karštas krantas. Kaip sąjungininkai išsilaipino Normandijoje
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Didysis Tėvynės karas, Bogdanas Bezpalko, Rusija

  Svarbiausios temos