21:50 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.8543
  Rusijos taikdarys, archyvinė nuotrauka

  Rusija pasirengusi padidinti taikdarių kontingentą JT misijose

  © Sputnik / Сергей Кузнецов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Šiuo metu 36 Rusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai dirba šešiose JT misijose

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Rusija turi Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų rezervą, kuris yra pasirengęs bet kuriuo metų išsiųsti žmones tarnauti JT taikos palaikymo misijose, RIA Novosti sakė RF VRM Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas Piotras Popovas.

  "Mes visada turime taikdarių rezervą, informaciją apie tai, kas prieinama JT sekretoriate, apie 20–25 konkrečių žmonių, kurie yra pasirengę bet kuriuo metu persikelti į tarnybos vietą misijoje, su visais reikalingais pažymėjimais", — sakė Popovas.

  Tačiau, anot jo, "dėl neaiškių priežasčių JT neišnaudoja šio rezervo, motyvuodamos tuo, kad reikalingi konkrečių profesijų atstovai, kurių tarp šių 25 žmonių nėra".

  "Mes kelis kartus kėlėme šiuos klausimus JT sekretoriato vadovybei, tačiau nėra jokio konkretumo. Mes esame pasirengę didinti savo kontingentą, priklausomai nuo poreikių", — pridūrė Vidaus reikalų ministerijos atstovas.

  Jis sakė, kad šiuo metu 36 Rusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai dirba šešiose JT misijose, tarp jų — Haityje, Kipre, Pietų Sudane ir Kosove.

  Dar šia tema

  Taikdariai Ukrainoje: priežastys ir pasekmės
  Buvęs JAV pasiuntinys JT: taikdarių dislokacija Donbase nenaudinga Ukrainai
  Tegai:
  Rusija

  Svarbiausios temos