04:41 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Bus užkirstas kelias galimiems incidentams, susijusiems su civiliniais laivais ir orlaiviais, kurie gali atsitiktinai patekti į NATO pratybų zoną

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Rusijos radarai A-50 perkelti į Kubanę ir stebės padėtį Juodosios jūros erdvėje, pirmadienį žurnalistams pranešė Pietų karinės apygardos spaudos tarnybos vadovas Vadimas Astafijevas, rašo RIA Novosti.

  Naujausios zenitinės raketų sistemos S-400 Triumf
  © Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

  Rusijos kosmoso pajėgų aviacijos skrydžiai vykdomi didelio masto NATO pratybų, vykstančių keliose Juodosios jūros regiono valstybėse Rytų Europoje, fone.

  Stebint situaciją su išankstiniu įspėjimu dėl vykstančių pratybų, bus užkirstas kelias galimiems incidentams, susijusiems su civiliniais laivais ir orlaiviais, kurie gali atsitiktinai patekti į NATO pratybų zoną, sakė Astrafijevas.

  "Rusijos A-50 VKS orlaiviai skrido į vieną iš operacinių aerodromų, dislokuotų Krasnodaro teritorijoje. Papildžiusios kuro atsargas A-50 įgulos pradėjo vykdyti užduotis, stebėti radarų padėtį Rusijos Federacijos pasienio zonos virš Krymo ir Kubano Juodosios jūros pakrantės oro erdvėje", — sakė rajono atstovas.

  Oro erdvėje, esančioje virš neutralių Juodosios jūros vandenų, Rusijos oro pajėgų AEW-50 orlaivių skrydžių valdymo sistemos paramą teikia Pietų karinio rajono oro pajėgų ir oro gynybos naikintuvai Su-27SM3.

  NATO pajėgų pratybose "Baltops", kurios prasidėjo Baltijos šalyse, dalyvauja daugiau kaip 8,5 tūkst. karių iš 18 šalių, 50 laivų ir 40 lėktuvų, rašoma Aljanso pranešime.

  Pasak Aljanso atstovų, šiais metais pratyboms vadovauja Amerikos kariai, jų tikslas — parodyti NATO gebėjimą atremti bet kurio priešo puolimą.

  Visų pirma į pratybas buvo įtrauktos Belgijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Turkijos, Prancūzijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos pajėgos. Šiais metais vadovauja JAV karinio jūrų laivyno antrasis laivynas.
  Pratybose dalyvauja jūros, oro ir sausumos pajėgos. Tarp jų — 50 laivų ir povandeninių laivų, 40 orlaivių.

  Dar šia tema

  NATO priims naują karinę strategiją dėl "Rusijos branduolinės grėsmės"
  Prikeltas iš nebūties JAV laivynas vadovaus NATO pratyboms Baltijos jūroje
  NATO įvardijo pratybų Baltijos jūroje tikslą
  Tegai:
  NATO pratybos, NATO, incidentas

  Svarbiausios temos