18:57 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)
  58

  Pasak Ušakovo, visų pasaulio nuodėmių priskyrimas ir kaltinimai Rusijai nesuteikia naudos visai pasaulinei situacijai ir neprisideda prie esamų daugelio problemų sprendimo

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Nuolat kabinti etiketes Rusijai ir kaltinti šalį dėl visų pasaulio nuodėmių nėra naudinga bendrajai situacijai pasaulyje, anksčiau ar vėliau visi tai supras, prezidento padėjėjo Jurijaus Ušakovo žodžius cituoja RIA Novosti.

  "Rusija nesilaiko nuskriaustojo pozicijos, mes esame pasirengę vertindami realią padėtį bendradarbiauti su visais. Manau, tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau ateis įžvalga, kad visų pasaulio nuodėmių priskyrimas ir kaltinimai Rusijai nesuteikia naudos visai pasaulinei situacijai ir neprisideda prie esamų daugelio problemų sprendimo", — sakė Ušakovas.

  Šiame kontekste jis citavo Jevgenijaus Primakovo žodžius: "Nebūtina draugauti su visomis pasaulio šalimis, bet reikia ir būtina derėtis".

  Maskva
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Ušakovas pažymėjo, kad visas pasaulines, regionines, dvišales problemas, net ir aktualiausias, galima išspręsti sąveikaujant tarpusavyje. Taip — pragmatiškai ir subalansuotai — Rusija kuria savo užsienio politiką, pridūrė jis.

  Rusijos lyderio padėjėjas taip pat kalbėjo apie sankcijas, pažymėdamas, kad jų taikoma tiek, kad, "ko gero, patys autoriai jau susipainiojo". Kartu jis pridūrė, kad sankcijos yra kenksmingos tiems, kurie tokiu būdu siūlo "nubausti", ir tiems, kas tai daro.

  Be to, pasak Ušakovo, sukeliama papildoma painiava sudėtinguose tarptautiniuose politiniuose ir ekonominiuose reikaluose, kenkiama PPO principams. Ušakovas paminėjo diskusiją Sankt Peterburgo tarptautinio ekonomikos forumo plenarinėje sesijoje, "kai labai gerbiamų Europos šalių atstovai tiesiogiai pareiškė, kad nepalaiko sankcijų prieš Rusiją, kad šios sankcijos buvo neveiksmingos."

  "Tačiau tai buvo pasakyta Sankt Peterburge, o tą patį pasakyti Briuselyje šios šalys kažkodėl gėdijasi. O juk pakaktų išmintingo vienos šalies sprendimo ir sankcijos, pavyzdžiui, Europos Sąjungoje, būtų nutrauktos, nes nebūtų vieningo susitarimo jas plėsti", — sakė Rusijos prezidento padėjėjas.

  Pasak jo, dabartinė labai įdomi situacija pasaulio ekonomikoje yra didžiausias iššūkis stabilumui — Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš keletą dienų kalbėjo apie tai SPIEF. Ne visi yra patenkinti besikeičiančia pasaulio ekonomikos pusiausvyra, išsivysčiusių šalių dalies sumažėjimu pasauliniame BVP ir besivystančių rinkų šalių augančiu "svoriu".

  "Siekiant suvaržyti naujų ekonominės galios centrų atsiradimą, naudojamas protekcionizmas, neteisėtos sankcijos ir politiškai motyvuoti prekybos apribojimai. Mes tai jaučiame iš savo patirties", — kalbėjo Ušakovas.

  Be to, jis užsiminė apie pasaulio saugumo padėtį, paminėdamas vykstančius konfliktus daugelyje pasaulio regionų, įskaitant Artimuosius Rytus. Taigi, dabar užduotis — atkurti karo nualintą Siriją, kai terorizmas dar nenugalėtas, Afganistano konfliktas nemažėja, vyksta pilietiniai karai Libijoje, Jemene.

  Jo manymu, būdinga tai, kad gilėja skirtumai tarp valstybių ir jų asociacijų, anksčiau laikytų stabilumo ir klestėjimo pavyzdžiu.

  "Žaidimai su vadinamuoju "Brexit", pastarųjų rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai parodė, kad Europos Sąjungoje padėtis yra problemiška, o tai skiriasi nuo strateginės Europos ateities vizijos", — aiškino jis.

  Ušakovas pažymėjo, kad konfrontacija stiprėja įvairiausiuose planetos regionuose. Jo teigimu, šio proceso varomoji jėga yra nacionalizmas, regioninis ir etninis separatizmas, religinis ir rasinis nepakantumas, didėjanti nelygybė ir nuolatinis elito nenoras atsižvelgti į politinius ir socialinius plačių visuomenės sluoksnių interesus.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)

  Dar šia tema

  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Ekspertas: Baltijos šalių bankai bijo klientų iš šalių, kurioms taikomos sankcijos
  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Tegai:
  Rusija, Jurijus Ušakovas

  Svarbiausios temos