05:07 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Истребитель СУ-27. Архивное фото

  Karo ekspertas: Rusija neliks abejinga, žinodama apie NATO žvalgybą prie savo sienų

  © Sputnik / Артем Житенев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Rusijos naikintuvai atlieka kovinį patruliavimą, tačiau tai yra įprasta praktika, įteisinta tarptautiniuose dokumentuose, mano karinis apžvalgininkas Aleksandras Žilinas

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Rusijos naikintuvas Su-27 pakilo perimti du JAV ir Švedijos karinių oro pajėgų lėktuvus virš Baltijos jūros. Naikintuvas priartėjo prie objektų saugiu atstumu, identifikavo juos ir lydėjo palei Rusijos oro erdvės ribas.

  Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad skrydis vykdytas griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių.

  Interviu Sputnik radijui karo apžvalgininkas Aleksandras Žilinas pabrėžė, kad tokie veiksmai yra įprasta praktika ir nekelia jokio pavojaus.

  "Taip, mes vykdome kovinį patruliavimą, skraidome prie jų sienų, skraidome prie JAV sienų, skraidome jų lėktuvnešių žiūrėti, kokius uždavinius jie atlieka", — pasakė ekspertas.

  Žilinas pridūrė, jog taip pat būtina atsižvelgti į tai, kad kiekvienas lakūnas gerbia tos pačios profesijos žmones.

  "Kiekvienas bet kokios šalies lakūnas jaučia pagarbą savo kolegai, net jei jis tarnauja NATO. Mes esame pasirengę bet kuriuo metu suteikti pagalbą bet kuriai įgulai iš NATO šalių, jei, neduok Dieve, jie turės problemų. Ir aš esu įsitikinęs, kad jų [NATO] lakūnai elgsis panašiai, nes yra tokia abipusė pagarba", — pareiškė ekspertas.

  Pastaruoju metu suintensyvėjo užsienio žvalgybinių orlaivių veikla prie Rusijos sienų. Pernai Rusijos oro pajėgos aptiko ir palydėjo daugiau kaip 980 lėktuvų.

  Karo politologas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad Baltijos jūros regionas tapo aktyvių veiksmų vieta, kur užsienio laivai ir lėktuvai bando priartėti prie Rusijos sienos.

  Rusijos gynybos ministerija paragino JAV sustabdyti tokius skrydžius, tačiau gavo neigiamą atsakymą.

  Naikintuvas Su-27
  © Sputnik /
  Naikintuvas Su-27

  Dar šia tema

  NATO šalys vasarą suplanavo daugiau kaip 20 pratybų
  Ekspertas: pratybos leidžia NATO išlaikyti savo pajėgas Baltijos šalyse
  Rusijos URM vadovo pavaduotojas: NATO primeta dirbtinę karinę-politinę darbotvarkę
  Tegai:
  naikintuvai, žvalgyba, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos