01:03 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  EŽTT surengė specialų susitikimą, skirtą atliekų susidarymo prevencijai, siekiant išanalizuoti valstybės politikos atliekų tvarkymo srityje esančius prioritetus ir susipažinti su federalinių valdžios institucijų pozicijomis

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Vartotojų apsaugos ir gerovės priežiūros federalinė tarnyba ("Rospotrebnadzor") siūlo uždrausti naikinti maisto produktus, praneša RIA Novosti.

  Sūris, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Сухоруков

  Apie tai rašoma pasiūlymų sąraše, kurį parengė Žmogaus teisių tarybos Aplinkosaugos komisija prie Rusijos prezidento.

  Kovo mėnesį EŽTT surengė specialų susitikimą, skirtą atliekų susidarymo prevencijai, siekiant išanalizuoti valstybės politikos atliekų tvarkymo srityje esančius prioritetus ir susipažinti su federalinių valdžios institucijų pozicijomis.

  Kartu su Vartotojų apsaugos ir gerovės priežiūros federaline tarnyba, siūlymus pateikė Aplinkos ir gamtos išteklių ministerija.

  "Manome, kad tikslinga užtikrinti, jog būtų rengiami teisės aktai dėl maisto produktų saugojimo ir sunaikinimo draudimo", — rašoma ŽTT svetainėje.

  Be to, žinyba siūlo nustatyti maisto atliekų ir neturinčių paklausos produktų kaip bioenergijos šaltinių naudojimo tvarką.

  Dar keletas pasiūlymų yra susiję su laipsnišku vienkartinių plastikinių maišelių gamybos mažinimu iki visiško uždraudimo, pakartotinai naudojamų pakuočių gamybos skatinimo ir naudojimo bei biologiškai skaidžių pakuočių.

  Savo ruožtu, Rusijos gamtos apsaugos ministerija pritarė draudimui prekiauti vienkartiniais plastikiniais indais.

  Tarnyba pažymėjo, kad rinkos ekonomikoje šis draudimas turėtų būti pakankamai pagrįstas, atsižvelgiant į ekonomines pasekmes.

  Rusijoje nuolat naikinamas maistas dėl sankcijų, dažnai produktai atgabenami iš Lietuvos. Gegužės pradžioje Gamtos apsaugos ministerijos vadovas Dmitrijus Kobylkinas pareiškė, kad jo vadovaujama ministerija rengia draudimą parduoti vienkartinius plastikinius indus. 2021 metais Europos Sąjungoje tokie indai nebebus parduodami.

  2014 metais Maskva paskelbė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Tarp jų JAV, ES šalis, Kanada, Australija ir Norvegija. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Susirūpinimas gamta: Vilniuje įvyko akcija "Žemės valanda"
  EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje
  EŽTT palaiko Lietuvą dėl gimdymo namuose apribojimų
  Tegai:
  plastiko atliekos, maisto atliekos, atliekos, prevencija, Rusija, Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT)

  Svarbiausios temos