00:11 2019 Rugsėjo 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Estijos laivas Roxen, archyvinė nuotrauka

  Paaiškėjo Rusijoje sulaikyto Estijos laivo išleidimo sąlygos

  © Photo: FleetMon
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  5620

  Laivą valdančios bendrovės valdybos nuomone, Rusija pareikalavo "neadekvačios" kainos už paleidimą

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Rusija pareikalavo užstato, kad būtų paleistas Estijos laivas "Roxen", kuris yra sulaikytas Kaliningrado žvejybos uoste, apie tai pranešė ERR.

  Leidinyje minimi Estijos bendrovės "Morobell" valdybos nario Raivo Baumo žodžiai, kuriuose teigiama, kad už 7,5 tonos sugautos žuvies bendrovė turi sumokėti 720 000 eurų užstatą.

  "Europos Sąjungos ir Rusijos susitarime dėl žvejybos nurodoma, kad tokiu atveju laivui paleisti turėtų būti paskirtas adekvatus užstatas, tačiau, mūsų nuomone, tai nėra pagrįsta suma", — sakė jis.

  Tačiau, pasak Baumo, įmonė neturi kito pasirinkimo, kaip šią savaitę sumokėti visą sumą.

  Jis taip pat patvirtino, kad laivo "Roxen" kapitonas buvo kaltinamas padarius nusikaltimą, o laivas buvo laikomas nusikaltimo priemone. Dėl šios priežasties Baumas abejoja dėl to, kad laivas bus paleistas net ir sumokėjus užstatą.

  Gegužės mėnesį Rusijos Federacijos federalinė saugos tarnyba (FSB) Kaliningrado srityje pranešė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai sulaikė laivą "Roxen", priklausantį bendrovei "Morobell", kuris plaukė su Suomijos vėliava. Sienos apsaugos pareigūnai įtarė įgulą pažeidus žvejybos taisykles. Laive buvo aptikta daugiau kaip 7,5 tonos neteisėtai sugautos žuvies.

  Laivas buvo sulaikytas Kaliningrado uoste, pradėtas tyrimas.

  Anksčiau valdyba pranešė, kad dėl navigacijos klaidų laivas įplaukė į išskirtinę Rusijos ekonomikos zoną, o įgula to nepastebėjo.

  Dar šia tema

  Lietuvos ir Rusijos pasieniečiai aptarė kitų metų darbo planą
  Baltarusijos pasieniečiai pradėjo šaudyti į pažeidėją pasienyje su Lietuva
  Tegai:
  laivas, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos