17:24 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
  198

  Politikai siūlo užblokuoti Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" transliavimą visuose portaluose ir inicijuoti bylą dėl šmeižto

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Partija "Rusijos komunistai" kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir "Roskomnadzor", prašydama apriboti prieigą prie JAV ir Didžiosios Britanijos bendrai nufilmuoto serialo "Černobylis". Apie tai pranešė partijos spaudos tarnyba.

  Serialas pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais ir likvidatorių likimą. Serialą transliavo Amerikos televizijos kanalas "HBO". Filmavimas vyko Lietuvoje ir Kijeve.

  "Seriale Černobylio tikroji tragedija tapo "HBO" ideologinės manipuliacijos objektu. Serialas apie dramatiškus 1986 metų balandžio mėnesio įvykius yra ideologinis įrankis, skirtas diskredituoti ir demonizuoti tiek sovietų vyriausybės, tiek sovietų tautos įvaizdį", — sakė komunistų partijos vykdomojo komiteto vadovas Sergejus Malinkovičius.

  Pasak jo, serialo įvykių chronologija ir jo siužeto pagrindiniai momentai atitinka realybę, tačiau veikėjų poelgiai ir "moralinė aplinka" sovietinėje visuomenėje yra iškraipyti.

  Чернобыль, кадр из фильма
  © Photo : HBO (2019)
  Kadras iš serialo

  Malinkovičius mano, kad Rusija gali "duoti grąžos" serialo autoriams. Jo nuomone, "Roskomnadzor" turėtų užblokuoti prieigą prie filmo visuose portaluose, o prieš "Černobylio" režisierių, scenaristą ir vykdomąjį prodiuserį būtina inicijuoti bylą dėl viešo šmeižto.

  "Akivaizdu, kad jų nepasieksime, bet bet kuriuo atveju jiems bus uždrausta patekti į Rusijos Federaciją, o tada, Dievaži, gal Kuba ar Kinija juos išduos pagal ekstradicijos susitarimą. Mes siunčiame užklausą "Roskomnadzor" ir Vidaus reikalų ministerijai", — apibendrino Malinkovičius.

  Tuo tarpu "Roskomnadzor" paskelbė, kad "Rusijos komunistų" prašymo dar negavo, tačiau jis bus svarstomas nustatyta tvarka, pranešė RIA Novosti organizacijos spaudos tarnyboje.

  Anksčiau Černobylio neįgaliųjų organizacijos "Sojuz "Černobyl"" Briansko skyriaus valdybos pirmininkas Viačeslavas Korniušinas sakė, kad seriale yra daug netikslumų, visų pirma, jis pabrėžė, kad iš tikrųjų nebuvo tiek girtaujama, kaip parodyta filme.

  Černobylio atominės elektrinės avarija laikoma didžiausia tokio pobūdžio branduolinės energijos istorijoje. Ji įvyko Ukrainos TSR teritorijoje, netoli miesto Pripetė. Avarijos padarinių likvidacijoje dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

  Чернобыль, кадр из фильма
  © Photo : HBO (2019)
  Kadras iš serialo

  Radiacinė tarša paveikė Ukrainos ir Baltarusijos teritorijas, taip pat paveikta 19 Rusijos regionų. Po nelaimingo atsitikimo aplink stotį buvo sukurta 30 kilometrų atskirties zona.

  Lietuvos teritoriją radioaktyvus debesis pasiekė jau pirmąją parą. Labiausiai užterštos buvo pietinė ir vakarinė dalys. Žinia apie avariją lietuvius, kaip ir visą pasaulį, pasiekė pavėluotai. 

  Radioaktyvaus jodo debesis buvo uždengęs pietinę šalies dalį su Vilniumi ir Kauno rajonu bei plačia juosta nusidriekė vakariniu pakraščiu, apimdamas Klaipėdą su visu pajūriu bei Kuršių nerija. Šiaurės vakaruose radioaktyvaus debesies juosta baigėsi ties Mažeikiais ir Akmene.

  Serialą "Černobylis" Lietuvoje filmavo JAV televizijos kanalas "HBO" ir televizijos tinklas "Sky".

  Penkių serijų filmas tapo populiariausiu televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb), jo reitingas ― 9,6 balo iš 10.

  Temos:
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)

  Dar šia tema

  Ekskursijos į kitą gyvenimą: Černobylio mieste prasidėjo turistinis bumas
  Serialo "Černobylis" padariniai: Vilnius reklamuoja save kaip filmavimo vietą
  Ukraina paaiškino, kodėl serialas "Černobylis" buvo filmuojamas už šalies ribų
  Tegai:
  Rusija, Černobylis

  Svarbiausios temos