23:54 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Aleksandras Novakas, archyvinė nuotrauka

  Rusijos ministras: Baltijos šalių išėjimas iš BRELL — "politinis projektas"

  © Photo: MINISTRY OF ENERGY OF RUSSIAN FEDERATION
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4801

  Ketvirtadienį Aleksandras Novakas susitiko su už energetikos sąjungą atsakingu Europos Komisijos viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi, su kuriuo aptarė desinchronizacijos klausimus

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Baltijos šalių energetikos sistemų sinchronizavimas su Europos tinklais vietoje Rusijos tinklų yra politinis projektas, sakė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas susitikime su už energetikos sąjungą atsakingu Europos Komisijos viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi, praneša RIA Novosti.

  Ministras pabrėžė, kad Rusija gerbia Baltijos šalių teisę pasitraukti iš BRELL.

  "Gerbiame jų suverenią teisę ir Baltijos šalių planus pasitraukti iš sinchroninių energetikos sistemų pagal BRELL energijos žiedą iki 2025 metų. Tačiau manome, kad tai techniškai ir ekonomiškai netikslinga. Mūsų nuomone, desinchronizacija ― grynai politinis projektas", — sakė Novakas.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį.

  Elektros laidai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Ketvirtadienį Seimas priėmė Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymą. Projektas yra pripažįstamas ypatingos valstybinės svarbos projektu.

  Rusija aktyviai ruošiasi desinchronizacijai su Baltijos šalimis, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Dabar Kaliningrado srities ryšys su Rusija palaikomas per Baltarusijos ir Baltijos šalių elektros tinklus. Ateityje saugų energijos tiekimą regionui užtikrins keturios naujos elektrinės: trys dujinės šiluminės jėgainės (Pregolskaja, Majakovskaja, Talachovskaja) ir anglies Primorskaja šiluminė jėgainė. Bendra elektrinių galia sieks apie vieną gigavatą.

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" anksčiau atliko Lietuvos elektros energijos tiekimo sistemos ir generatorių bandymus. Bandymai buvo sėkmingi.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekėjai iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizacija gali padidinti elektros energijos įkainius vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

  Dar šia tema

  Įsigalioja svarbi prisijungimo prie Europos elektros tinklų sutartis
  Ekspertas: pasitraukimas iš BRELL atneš Baltijos šalims ne saugumą, o rimtų problemų
  Europos Komisija paskelbė svarbią pasitraukimo iš BRELL sąlygą
  Tegai:
  elektra, Rusija, Baltijos šalys, BRELL

  Svarbiausios temos