00:31 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Rusijos ir Ukrainos pasai, archyvinė nuotrauka

  Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams

  © Depositphotos/ IrynaTiumentsev
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Balandžio pabaigoje Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl supaprastintos Rusijos pasų išdavimo tvarkos Donbaso gyventojams

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Rostovo regione prasidėjo Rusijos pasų išdavimas Donbaso gyventojams, praneša RIA Novosti.

  Specializuotas centras Pokrovskio kaime savanoriškai priima nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos gyventojus, o nepripažintos Luhansko Liaudies Respublikos gyventojai priimami Novošachtinske, praneša Rusijos Vidaus reikalų ministerijos Regioninis skyrius.

  Balandžio pabaigoje Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl supaprastintos Rusijos pasų išdavimo tvarkos Donbaso gyventojams. Jis sakė, kad klausimas yra grynai humanitarinis, Maskva neketina sudaryti problemų Kijevui, tačiau situacija su pilietinėmis teisėmis DLR ir LLR peržengia visas ribas.

  Pokrovske ir Novošachtinske dokumentus, skirtus pasui gauti, išduoda nepripažintų respublikų įgalioti asmenys. Paraiškų teikimo procesas gali trukti iki trijų mėnesių.

  Linkevičius grasina Rusijai "pasekmėmis" už pasų išdavimą Donbaso gyventojams >>

  Išrinktas Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad Kijevas yra pasirengęs suteikti Ukrainos pilietybę visiems užsieniečiams, visų pirma rusams. Į tai Putinas atsakė, kad jei Rusija išduos pasus ukrainiečiams, o Kijevas — Rusijos piliečiams, galiausiai visi turės vieną pilietybę, o tai bus naudinga abiem šalims.

  Į Rusijos prezidento sprendimą išduoti pasus sureagavo ir Lietuva. Šalies užsienio reikalų ministerija paragino tarptautinę bendruomenę nepripažinti Rusijos dokumentų ir sugriežtinti sankcijas Rusijos Federacijai, o URM vadovas Linas Linkevičius pareiškė, kad jei Donbaso gyventojams bus išduoti pasai, Maskva susidurs su pasekmėmis.

  Dar šia tema

  Putinas ketina supaprastinti pasų išdavimą visiems ukrainiečiams
  DLR paskelbė, kad Kijevas ruošia didelio masto puolimą Donbase
  DLR išsirikiavo norinčiųjų gauti Rusijos pasą eilės
  Tegai:
  Ukraina, Vladimiras Putinas, Rusija, pasas

  Svarbiausios temos