07:49 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Didelė partija neaiškios kilmės kakavos pupelių buvo sulaikyta Latvijos – Rusijos pasienyje

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. "Rosselchoznadzor" inspektoriai uždraudė į Rusiją importuoti 20,98 tonų kakavos pupelių ir 3,8 tonų daržovių sėklų, praneša už šią sritį atsakinga valdyba Sankt Peterburgo, Leningrado ir Pskovo regionuose.

  Sunkvežimiai su kroviniu sulaikyti Latvijos ir Rusijos pasienyje, automobilių kontrolės punkte "Burački—Terechov". Transporto dokumentuose Dramblio Kaulo Krantas (Afrikos šalis) nurodytas kaip kakavos pupelių kilmės šalis, tačiau vežėjai neturėjo fitosanitarinio sertifikato, patvirtinančio tai, ar patvirtintos jo kopijos. Analogiško dokumento trūko ir daliai sėjai skirtų sėklų, kurių kilmės šalys — Prancūzija ir Italija.

  Kadangi trūko reikiamų dokumentų, patvirtinančių privalomai kontrolei pateiktų krovinių kilmę, "Rosselkhoznadzor" inspektoriai nusprendė uždrausti importuoti kakavos pupeles ir daržovių sėklas. Fiziniams asmenims iškeltos administracinės bylos.

  Tai ne pirmas bandymas importuoti žemės ūkio produktus ir abejotinos kilmės maisto produktus iš Latvijos į Rusiją, taip pat be tinkamai parengtų dokumentų. Vakar patikrinimo punkto Ubylinkoje "Rosselkhoznadzor" inspektoriai sulaikė 18 tonų šaldytos lašišos. Žuvis buvo apdorota šaldytuve, kuris nebuvo įtrauktas į įmonių, kurių veikla patvirtinta Eurazijos ekonominėje sąjungoje, registrą. Dėl to lašišos importas buvo uždraustas.

  Praėjusią savaitę Rusija išsiuntė į Latviją 19 tonų sveriančią mangų siuntą. Draudimo įvežti egzotiškus vaisius priežastis buvo nesutapimai krovinį lydinčiuose dokumentuose. Kaip manų kilmės šalis fitosanitariniame sertifikate buvo deklaruota Malio Respublika, o etiketėje — Peru.

  Gegužės mėnesį "Rosselkhoznadzor" uždraudė importuoti 15,9 tonų žuvų iš Latvijos. Tuno konservuose, gabentuose į Rusijos Federaciją iš Kinijos tranzitu per Rygos uostą, nustatyta daug pažeidimų. Dėl kelių būtinų dokumentų trūkumo konservai buvo grąžinti į Latviją.

  Balandžio mėnesį Rusija grąžino beveik 18 tonų šviežių braškių atgal į Latviją. Sertifikate, pridėtame prie uogų partijos, nebuvo patvirtinta, kad produktai pagaminti vietoje, kur nėra užkrato įvairiais kenkėjais šaltinio, kaip reikalaujama pagal Rusijos teisės aktus.

  Dar šia tema

  Lietuva ir Lenkija pradėjo konsultacijas dėl kiaulienos eksporto
  Tegai:
  kontrolė, Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos