08:49 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Dokumentas atskleidžia, kad, nepaisydamas problemų, susijusių su komunikacija ir automatinio valdymo praradimu, orlaivio vadas įvertino situaciją kaip įprastą

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Tarpvalstybinis aviacijos komitetas (IAC) paskelbė preliminarią ataskaitą apie "Aeroflot" "Sukhoi Superjet" 100 avarijos Šeremetjevo oro uoste tyrimą. Ataskaita paskelbta IAC tinklalapio pdf formatu.

  Lėktuvo Sukhoi Superjet-100 katastrofos vietoje Šeremetjevo oro uoste
  © Sputnik / Следственный комитет РФ

  Tyrimo metu buvo apžiūrėtas lėktuvo korpusas, buvo rasta pažeidimų, būdingų žaibo smūgiui, rašoma dokumente.

  Preliminariais duomenimis, žaibas pataikė į lėktuvą 15:08.

  IAC ekspertai mano, kad tuo metu orlaivį paveikė atmosferos elektros energija, dėl to nustojo veikti autopilotas, o nuotolinio valdymo sistema persijungė į tiesioginį režimą ("Direct Mode").

  "15:12:32 orlaivio vadas paaiškino vyresniajam skrydžio palydovui, kad lėktuvas grįžta, pažymėdamas: "Ne avarija, nieko, tiesiog grįžtame"", — rašoma ataskaitoje.

  Dispečeris nurodė nusileisti iki 900 m ir apsisukti. "Paklaustas, ar bus reikalinga pagalba, ekipažas dispečeriui atsakė: "Ne, viskas gerai, įprastu režimu".

  Kartu su autopiloto atsijungimu įrašymo įrenginys "užregistravo vieno iš įgulos narių emocinį šūksnį". Tuo metu traukos automatas veikė.

  Kaip rašoma ataskaitoje, prieš nelaimingą atsitikimą "SSJ-100" tris kartus palietė tūpimo taką.

  Lėktuvo avarijos Šeremetjevo oro uoste tyrimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Следственный комитет РФ

  "Likusių pėdsakų ant kilimo ir tūpimo tako po trečio prisilietimo pobūdis rodo, kad orlaivio pagrindinė tūpimo įranga tuo metu jau buvo iš dalies sunaikinta", — teigiama ataskaitoje.

  Ataskaitoje pažymima, kad ankstesnio skrydžio metu ekipažas neturėjo jokių pastabų dėl sistemų veikimo, o techninės priežiūros darbų metu buvo atlikta gelbėjimo įrangos būklės patikra.

  Siekdama įvertinti įgulos veiksmus, IAC komisija planuoja atlikti bandymus pilną skrydį atitinkančiu modeliu. Orlaivio kūrėjas kartu su komiteto ekspertais atlieka matematinį skrydžio modeliavimą.

  Komisija taip pat suplanavo tyrimų kompleksą bei siekia prie jų prijungti valstybių, kurios bendrai dalyvavo tokio tipo orlaivių gamyboje, atstovus.

  "Sukhoi Superjet 100" katastrofa

  Nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu įvyko gegužės 5 dieną. "Aeroflot" oro linijų orlaivis skrido iš Maskvos į Murmanską.

  Po 28 minučių skrydžio įgula nusprendė skubiai grįžti į sostinės oro uostą. Lėktuvas sugebėjo nusileisti tik iš antro karto. Dėl sunkaus nusileidimo užsidegė varikliai.
  Vėliau ugnis apėmė visą galinę dalį. Žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti.

  Iškelta baudžiamoji byla. Tyrėjai laikosi kelių nelaimės priežasčių variantų: nepakankama pilotų, dispečerių ir asmenų, atlikusių orlaivio techninę apžiūrą, kvalifikacija, lėktuvo gedimas, nepalankios oro sąlygos.

  Dar šia tema

  Paskelbti iššifruoti "SSJ-100" įgulos ir dispečerių pokalbiai
  "Aeroflot" vėl atšaukė "SSJ-100" skrydį į Vilnių
  Tegai:
  Šeremetjevo, lėktuvo katastrofa

  Svarbiausios temos