07:57 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Orenburgo regione muitininkai sustabdė neteisėtai gabenamą sūrio krovinį iš Lietuvos

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Orenburgo regione, automobilių kontrolės punkte "Sagarčin", užkirstas kelias neteisėtam sūrio, kuriam taikoma sankcijų politika, importui, pranešė Orenburgo muitinės spaudos tarnyba.

  Bendras produkcijos svoris siekė 21 077 kilogramus. Krovinys buvo gabenamas iš Kazachstano.

  Vežėjas muitinės pareigūnams pateikė dokumentus, pagal kuriuos buvo neįmanoma identifikuoti produkciją. Taip pat buvo sunku nustatyti prekių kilmės šalį, nes nebuvo žymėjimo.

  Muitinės patikros metu paaiškėjo, kad anksčiau ši sūrio partija buvo importuota į Kazachstaną iš Lietuvos.

  Iškelta byla pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Sūris bus sunaikintas, remiantis su sankcijomis susijusiomis taisyklėmis.

  Gegužės pabaigoje "Rosselchoznadzor" Primorės krašto ir Sachalino apskrities valdybos darbuotojai Vladivostoko turguje aptiko sankcionuoto Lietuvos, Prancūzijos ir Italijos gamybos sūrio produkcijos.

  Санкционный сыр на Оренбургской таможне
  Lietuviško sūrio partija Orenburgo regione

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Smolensko regione muitinės pareigūnai sulaikė automobilį su uždraustu Lietuvos gamybos sūriu. Iš viso buvo aptikta 19,6 tonų produkcijos. Dėl tranzito sąlygų pažeidimo buvo nuspręsta grąžinti sūrį siuntėjui.

  2014 metais Maskva paskelbė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Tarp jų JAV, ES šalys, Kanada, Australija ir Norvegija. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Sankt Peterburge bus sunaikinta daugiau nei 15 tūkst gėlių puokščių iš Lietuvos
  Rusija neįleido daugiau nei dešimt tūkstančių sodinių iš Lietuvos
  Rusija grąžino 20 tonų įtartinų kakavos pupelių atgal į Latviją
  Lietuva pripažino priklausomybę nuo energijos importo
  Tegai:
  sankcijos, sūris, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos