10:33 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Reikalavimas licencijuoti audiovizualinių kūrinių ir fonogramų kopijas bet kokiai žiniasklaidai galioja nuo 1998 metų, siekiant apsaugoti intelektinę nuosavybę ir kovoti su padirbinėjimu

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, panaikinantį leidimą gaminti audiovizualinių kūrinių, kompiuterių programų, duomenų bazių ir fonogramų kopijas bet kokios rūšies laikmenose. Atitinkamas dokumentas yra skelbiamas oficialiame teisinės informacijos portale, rašo RIA Novosti.

  Reikalavimas licencijuoti audiovizualinių kūrinių ir fonogramų kopijas bet kokiai žiniasklaidai galioja nuo 1998 metų, siekiant apsaugoti intelektinę nuosavybę ir kovoti su padirbinėjimu. Nuo 2008 metų licencijuota ir kompiuterinių programų bei duomenų bazių kopijų gamyba.

  Tačiau, jei kalbėsime apie interneto ir informacinių bei telekomunikacijų technologijų plėtrą, vaizdo įrašų, optinių diskų ir kitų medžiagų laikmenų garso ir vaizdo produktų paklausa gerokai sumažėjo, o Rusijos vyriausybė, sukūrusi įstatymą, tai pastebėjo anksčiau. Dėl to taip pat sumažėjo poreikis gauti licencijas šios rūšies veiklai.

  Šiandien pagrindiniai kovos su klastojimu mechanizmai buvo perkelti į internetą, o dabartiniai teisės aktai leidžia blokuoti interneto svetaines. Per pastaruosius metus užblokuotų piratinių svetainių skaičius viršijo 3000, todėl vis daugėjo teisėto turinio pirkėjų, sakė Rusijos Federacijos skaitmeninės plėtros, ryšių ir masinių komunikacijų ministro pavaduotojas Aleksejus Volinas.

  Pasak jo, per pastaruosius penkerius metus tokių žmonių skaičius išaugo beveik šešis kartus, o darbas šioje srityje bus pratęstas.

  Dar šia tema

  Lenkijoje priimtas įstatymas dėl Banderos ideologijos propagandos draudimo
  Neregėti nuostoliai: JAV technologijos uždraustos Rusijos SGD rinkoje
  Tegai:
  padirbinėtojas, programinė įranga, technologijos, įstatymas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos