22:38 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (106)
  97

  Anksčiau Lietuvos Seime buvo pasiūlyta blokuoti prieigą prie naujienų portalo

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" pavadino Lietuvos Seimo narių raginimą uždrausti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės "dar viena paraiška pagrindinio Europos rusofobo prizui gauti".

  Spaudos tarnyba teigė, kad ši situacija panaši į bandymą įvesti tiesioginę cenzūrą.

  "Iš Lietuvos pusės tai yra dar viena paraiška pagrindinio Europos rusofobo prizui gauti", — pakomentavo agentūra.

  Savo ruožtu, MIA "Rossija segodnia" ir "RT" televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian sakė, kad į tokį raginimą sunku reaguoti.

  "Net nežinau, kaip mes Rusijoje reaguosime į tai. Na, juk neblokuosime lietuviškų svetainių", — cituoja ją RIA Novosti.

  Antradienį Seimo konservatorių frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas paragino duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę Lietuvos Respublikos teritorijoje pasiekti "Sputnik" grupės interneto svetaines.

  Jie kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, ragindami "atlikti tinklalapio "Sputniknews.lt" tyrimą". Jų nuomone, agentūros paskelbti straipsniai "iškraipo" Lietuvos politikos realybę, įskaitant vadinamųjų Lietuvos "partizanų" istoriją.

  Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius Timuras Šafiras pažymėjo, kad Vilnius negalės "užčiaupti" Rusijos žiniasklaidos. Pasak jo, Lietuvos valdžios institucijos stengiasi neleisti, kad Rusijos žiniasklaida suteiktų valstybės gyventojams alternatyvų požiūrį.

  Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Lietuva tęsia kampaniją, skirtą diskriminuoti Rusijos žiniasklaidą, o Sputnik Lietuva išvis yra "persekiojama". Ministerija paragino atitinkamas tarptautines struktūras, ypač ESBO atstovą žiniasklaidos laisvei, reaguoti į situaciją Lietuvoje.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat priminė, kad prieš kelias savaites Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas. Jis buvo apieškotas ir apklaustas, o po to jam buvo uždrausta atvykti į šalį penkerius metus. Žurnalistas yra Latvijos pilietis.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (106)

  Dar šia tema

  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius atskleidė detales apie sulaikymą Vilniuje
  Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
  Advokatė: Lietuvos politikai per dešimtmečius gauna naudos iš "TSRS skriaudos"
  Tegai:
  MIA "Rossija segodnia", Sputnik Lietuva

  Svarbiausios temos