02:45 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Sunku įvertinti, kiek laiko prireiks, kad būtų pasiruošta pirmajam žmogaus gimimo kosmose eksperimentui

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Rusijos mokslininkai užsibrėžė tikslą būti pirmaisiais, atliksiančiais vaiko gimimo kosmoso erdvėje eksperimentą, kurio sėkmė priklauso nuo pasiekimų kosmoso medicinos srityje. Apie tai interviu RIA Novosti pasakojo Rusijos mokslų akademijos Biomedicininių problemų instituto Ląstelių biofizikos laboratorijos vadovė Irina Ogneva.

  Skafandras Orlan-MKS
  © Sputnik / Валерий Мельников

  "Mes prisimename, kad visada buvome pirmieji kosmose, ir daugeliu atžvilgių vis dar išliekame pirmieji, todėl norėtume, kad pirmasis žmogus, gimęs kosminėje erdvėje, būtų Rusijos pilietis. Bet mes turime vadovautis ne patriotiniu populizmu, o rūpinimusi žmogumi. Svarbiausia yra ne gimimo faktas, o tai, kad žmogus gimtų sveikas, ir šiuo požiūriu mes tikrai esame konkurencingi, nes daugelyje tyrimų mes pirmaujame", — sakė Ogneva.

  "Tikriausiai per anksti nustatyti konkrečias užduotis, tačiau formuluoti tikslą įmanoma", — pridūrė ji.

  Tuo tarpu, pasak jos, kol kas niekas neužsibrėžė tikslo išgyventi tokią patirtį kosmose, tame tarpe ir dėl etikos principų.

  "Moksliniu požiūriu, bet kokio žinduolio gimimas kosmose yra uždavinys, kurį galima išspręsti. Moraliniu ir etiniu požiūriu, tai yra eksperimentas, šiuo atveju — su žmogaus embrionais", — pažymėjo mokslininkė.

  Ji taip pat pabrėžė, kad sunku įvertinti, kiek laiko prireiks, kad būtų pasiruošta žmogaus gimimo kosmose eksperimentui.

  Dar šia tema

  Tomske parodytas 3D-spausdintuvas galintis veikti kosmose
  Rusijos kosmonautai parodė, kaip kerpasi kosmose
  Tegai:
  kosmosas, žmogus, gimimas

  Svarbiausios temos